Iwanowo

IWANOWO-W SKRÓCIE

IWANOWO -  miasto obwodowe Rosji umiejscowione ponad 300 km na północny wschód od Moskwy. Przez miasto przepływa rzeka Uvod (dopływ Klaźmy), która dzieli je na dwie części. Według danych z 2016 roku miasto liczy 408 025 mieszkańców. Rosyjski Manchester, czy Miasto narzeczonych to tylko niektóre określenia tej miejscowości. Iwanowo jest ponadto częścią, a właściwie sercem słynnego turystycznego szlaku „Złoty Pierścień Rosji”. Miasto jest ważnym węzłem komunikacji kolejowej, ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i uniwersyteckim. Klimat charakteryzuje się stosunkowo gorącym latem, w lipcu średnia temperatura wynosi 18 stopni Celsjusza. Korzystne położenie geograficzne sprawia, że możliwy jest dalszy rozwój nie tylko wewnętrznych, ale również zewnętrznych więzi gospodarczych i kulturalnych.

Miasto partnerskie Łodzi od 1992 roku. (Umowa Partnerska)

Merem miasta jest Władimir Nikołajewicz Sharypov

Oficjalna strona miasta:  http://ivgoradm.ru/mainPage

Film promocyjny miasta Iwanowa

INFORMACJE PODSTAWOWE O MIEŚCIE

WSPÓŁPRACA PARTNERSKA

Podpisanie porozumienia w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy miastami nastąpiło w 1994 r. Współpraca między miastami zaczęła się od wymian gospodarczych i handlowych ale także żywe były wymiany kulturalne, edukacyjne i sportowe.

Do miast partnerskich Iwanowa należą: Hanower (Niemcy), Łódź (Polska), Plano (USA), Kazań (Rosja), hrabstwo Staffordshire (Wielka Brytania), Mladenovac (Serbia), Kraljevo (Serbia), Płowdiw (Bułgaria), Pontivy (Francja), Ayia Napa (Cypr), Braga (Portugalia).

HISTORIA WSPÓŁPRACY

Kontakt