Promocja gospodarcza, akademicka i kulturalna Miasta Łodzi w Izraelu

O projekcie

Inicjatywa dotyczy promocji potencjału gospodarczego, akademickiego i kulturalnego Łodzi w Izraelu, co przyczyni się do umocnienia więzi gospodarczych między Polską a Izraelem oraz upowszechniania wiedzy o kreatywnym potencjale miasta w obszarze – designu i filmu, czyli polskiej sztuce współczesnej i kinematografii. Działania projektu są elementem obchodów 25-lecia współpracy partnerskiej Łodzi i Tel Awiwu. W dniach 17-20 września 2019 planowana jest misja gospodarcza dwóch start-upów z obszaru IT i/lub medycyny i organizacja polsko-izraelskiego forum biznesowego, które odbędą się w trakcie DLD Tel Aviv Innnovation Festival 2019. Dodatkowo, planowane są wydarzenia promujące Łódź akademicką, łódzką sztukę współczesną i kinematografię oraz Łódź jako miasto kreatywne UNESCO.

Projekt realizowany we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Tel Awiwie, Instytutem Polskim w Tel Awiwie, łódzką Akademią Sztuk Pięknych, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, TV i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Polską Agencją Inwestycji i Handlu (Zagranicznym Biurem Handlowym w Izraelu) oraz Administracją Handlu Zagranicznego, działającą przy Ministerstwie Gospodarki Izraela.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w konkursie "Dyplomacja publiczna 2019".

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. 

Patronat:

Instytut Polski w Tel Awiwie

Aktualności

Misja akademicko - gospodarczo - kulturalna do Tel Awiwu 17 – 20 września 2019 r.

W dniach 17-20 września 2019 promowaliśmy potencjał gospodarczy, akademicki i kulturalny Łodzi w Izraelu. Do Tel Awiwu wyjechało kilkunastu reprezentantów łódzkich szkół wyższych, biznesu, miejskich instytucji kultury oraz UMŁ. Miasto Łódź było partnerem konferencji poświęconej przedsiębiorczości kobiet pt. HOW WOMEN DO BUSINESS IN POLAND AND ISRAEL...AND WHY THEY ROCK!, organizowanej 19 września w Centrum Pokoju i Innowacji im. Peresa  przez Ambasadę RP w Tel Awiwie. W konferencji wzięło udział około 300 osób reprezentujących przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu, media i instytucje kultury z Polski i Izraela.

Na konferencji nie zabrakło również łódzkich akcentów. Prof. dr hab. Agnieszka Kurczewska, reprezentująca Uniwersytet Łódzki, wzięła udział w panelu nt. roli kobiet w nauce. W trakcie konferencji zaprezentowaliśmy wystawę dyplomantów Katedry Biżuterii ASP w Łodzi. Kolekcja liczyła około 50 prac.

W misji do Izraela wzięły udział dwa łódzkie start-upy z obszaru IT: Exaco i Superhot. Ich przedstawiciele uczestniczyli w licznych spotkaniach biznesowych z firmami z branży IT, które odbywały się w trakcie DLD Tel Aviv Innnovation Festival 2019. Równolegle, miały miejsce spotkania pomiędzy przedstawicielami instytucji akademickich. Prof. Agnieszka Kurczewska z Uniwersytetu Łódzkiego spotkała się z Prof. Raananem Reinem - Vice Prezydentem Uniwersytetu w Telawiwie. Podczas spotkania z omawiano możliwość współpracy z Uniwersytetem Łódzkim w obszarze wymiany studentów oraz realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Podczas spotkania z Yonatanem Touval, Dyrektorem ds. Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej w Coller School of Management, należącej do Uniwersytetu Telawiwskiego przedstawiciele uczelni wymienili się doświadczeniami w zakresie pozyskiwania i akceleracji studenckich startapów. Z kolei przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych spotkali się z władzami Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. Omówiono możliwości organizacji wspólnych wystaw i wymiany akademickiej z Shenkar College of Engineering and Design.

Zwieńczeniem pobytu w Izraelu była prezentacja dorobku filmowego Łodzi, a konkretnie animacji studentki Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, TV i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Pokaz filmowy animacji Dziadek, autorstwa Marcjanny Urbańskiej, odbył się podczas uroczystego przyjęcia w rezydencji Pana Marka Magierowskiego, Ambasadora RP w Tel Awiwie.

Wystawa biżuterii "Katedra Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - dyplomy"

19 września 2019 r. w Centrum Pokoju i Innowacji im. Peresa w Tel Awiwie nastąpi otwarcie wystawy dyplomantów Katedry Biżuterii ASP w Łodzi. Kolekcja liczy około 50 prac.

Konferencja "How women do business in Poland and Israel"

Miasto Łódź jest partnerem konferencji poświęconej przedsiębiorczości kobiet pt. HOW WOMEN DO BUSINESS IN POLAND AND ISRAEL...AND WHY THEY ROCK! Jest to największe polsko-izraelskie wydarzenie biznesowe w 2019 roku.

Panele dyskusyjne i warsztaty dotyczące technologii, innowacji naukowych oraz mediów. Przyszłość miast, wyzwania przemysłu modowego i kosmetycznego, świetnie prosperujące (i wpływowe) przedsiębiorstwa w błyskawicznie zmieniającym się świecie. Najbardziej inspirujące historie sukcesów oraz największe wyzwania – wszystko to (i wiele, wiele więcej) znajdzie się wśród tematów omawianych podczas Pierwszej Polsko-Izraelskiej Konferencji Poświęconej Przedsiębiorczości Kobiet „Jak Polki i Izraelki Radzą Sobie w Biznesie… I Dlaczego Są w Tym Świetne!” w Centrum Pokoju im. Shimona Peresa w Jaffie 19 września 2019 roku.

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP, Agaty Kornhauser-Dudy. Będzie to pierwsze, a zarazem największe, tego typu polsko-izraelskie wydarzenie w 2019 roku. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego organizatorzy konferencji pragną łączyć oba kraje poprzez temat przedsiębiorczości kobiet?

- Bardzo widoczne są zaradność i silny duch zarówno wśród kobiet w Polsce, jak i w Izraelu. Przedsiębiorczynie w obu krajach łączy wiele cech, takich jak odwaga, kreatywność, samodzielność. Podobieństwa wynikają z setek lat wspólnej historii naszych narodów. Najwyższa pora, byśmy zebrali się razem i podzielili się naszymi doświadczeniami, nadziejami, projektami oraz w efekcie wartościowymi umiejętnościami. Ta konferencja jest świetną okazją dla nowych inicjatyw, synergii i partnerstw biznesowych – opowiada Katarzyna Rybka-Iwańska z Ambasady RP w Tel Awiwie.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość spotkać się z ikonami wielu dziedzin biznesu. Do najbardziej inspirujących mówców podczas konferencji należeć będą m.in. profesor Yuli Tamir, Karin Mayer-Rubinstein, Olga Kozierowska oraz Orna Hoznar-Bechor. Wśród uczestników i prelegentów nie zabraknie również gości.

W dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym nie można zapomnieć o roli kobiet. Z tego względu, jednym z głównych celów konferencji organizowanej przez Ambasadę RP w Tel Awiwie, jest dzielenie się najlepszymi praktykami oraz doświadczeniami w kwestii pozycji kobiet w społeczeństwie, nauce oraz biznesie widzianej z wielu perspektyw. Wydarzenie podzielone jest na kilka części, które będą poświęcone innowacjom, modzie i przemysłowi kosmetycznemu, turystyce, mediom, zaangażowaniu społecznemu i wielu innych. Warto wspomnieć, że w ramach wydarzenia, Google, jeden z licznych partnerów konferencji, poprowadzi dwie sesje uznanych na całym świecie warsztatów „I Am Remarkable”.

W trakcie konferencji odbędzie się wystawa biżuterii artystów związanych z ASP pt. "Katedra Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi- dyplomy". Planujemy również pokaz filmów animowanych autorstwa studentów Łódzkiej Filmówki, przygotowany przy współpracy z Muzeum Kinematografii, który odbędzie się w trakcie wieczornego przyjęcia w rezydencji Ambasadora RP w Tel Awiwie. W gronie wybitnych ekspertów i panelistów konferencji znalazła się Prof. Agnieszka Kurczewska, która wystąpi w panelu nt. roli kobiet w nauce.


Kiedy i gdzie?

Konferencja odbędzie się 19 września 2019 roku, od 8.45 do 15.00 w Centrum Pokoju i Innowacji im. Peresa w Tel Awiwie.

Rejestracja

Rejestracja odbywa się na stronie https://events.eventact.com/ws/howwomendobusinesspoland19. Znaleźć na niej można również najnowszą agendę wydarzenia, sylwetki mówców oraz informację o warsztatach Google. Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz wymagana jest rejestracja.

Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Tel Awiwie.

Kontakt