Zadanie 1 - Budowa zbiorników retencyjnych na GOŚ ŁAM

Zadanie obejmuje budowę zbiorników retencyjnych:
- Zbiornik retencyjny I o pojemności ok. 15 000 m3
- Zbiornik retencyjny II o pojemności ok. 25 000 m3

Zbiorniki powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących obiektów GOŚ (OWS 2.6 i 7. linii biologicznego oczyszczania ścieków). Ponadto zostaną zmodernizowane zastawki wlotowe do komór osadu czynnego.

Realizacja zbiorników retencyjnych nr I i II pozwoli na przejęcie 85% opadów deszczowych (nie dotyczy opadów ciągłych trwających dłużej niż jeden dzień). Po ustaniu opadów zgromadzone ścieki zostaną przepompowane do oczyszczenia biologicznego w okresach obniżonych napływów (godziny poranne, dni świąteczne). Zbiorniki będą wyposażone w niezbędne oświetlenie terenu, drogi komunikacyjne i barierki.

Celem budowy zbiorników jest przejęcie większości ładunku zanieczyszczeń niesionych przez wody opadowe i w efekcie dalsze obniżenie opłaty za korzystanie ze środowiska oraz zmniejszenie efektu eutrofizacji wód poprzez ograniczenie ładunku fosforu i azotu kierowanego do rzeki Ner. Zwiększony dopływ ścieków do GOŚ ŁAM w okresach występowania intensywnych opadów atmosferycznych bądź roztopów powoduje
konieczność odprowadzania do rzeki Ner części z nich bez wymaganego stopnia oczyszczenia. W związku z powyższym, aby ograniczyć to niekorzystne zjawisko, najwłaściwszym rozwiązaniem jest gromadzenie nadmiaru ścieków i następnie stopniowe kierowanie ich do procesu biologicznego oczyszczania, co pozwoli na równomierne obciążenie części biologicznej oczyszczalni, zarówno w okresach bezdeszczowych jak i deszczowych oraz usunięcie większego ładunku zanieczyszczeń ze ścieków.

Inżynieria Rzeszów S.A
ul. Podkarpacka 59A

Data podpisania umowy z Wykonawcą: 18 września 2019 r.
Data przekazania Terenu Budowy: 24 września 2019 r.
Data Rozpoczęcia Robót: 7 października 2019 r.
Czas na Ukończenie (według Umowy): 14 grudnia 2021 r.
Okres Zgłaszania Wad: 72 miesiące
Data wystawienia Świadectwa Przejęcia dla Odcinka 1: 11 stycznia 2021 r.
Data wystawienia Świadectwa Przejęcia dla Odcinka 2: 30 listopada 2021 r.
Data wystawienia Świadectwa Przejęcia dla Odcinka 3: 11 stycznia 2021 r.

Roboty zostały zakończone i przejęte. Trwa Okres Zgłaszania Wad.

Informacja o Rozpoczęciu Robót

W dniu 7 października 2019 r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi FIDIC, Wykonawca rozpoczął Roboty budowlane.

Czas na Ukończenie Robót – 30 listopada 2021r.

W dniu 24.09.2019r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi, odbyło się protokolarne przekazanie Terenu Budowy.

Informuję, że w dniu 18 września 2019r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 548 000,00 Euro dla robót budowlanych, przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U.2018 poz. 1986 ze zmianami) oraz postanowień zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) zawarto umowę dla Zadania 1 - Budowa zbiorników retencyjnych na GOŚ ŁAM z Wykonawcą:

Inżynieria Rzeszów S.A
ul. Podkarpacka 59A

W dniu 20.02.2019r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się ogłoszenie o przetargu dla Zadania 1 - Budowa zbiorników retencyjnych na terenie GOŚ ŁAM (2 szt.) dla Projektu „Gospodarka ściekowa, faza III w Łodzi”.

Ponadto na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczona została Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.