Zadanie 3 - Zwiększenie przepustowości linii 6 i 7

Przewiduje się, iż założony cel zostanie osiągnięty poprzez modernizację technologii oczyszczania ścieków oraz wyposażenia technologicznego istniejących komór osadu czynnego na liniach Nr 6 i 7. Modernizacja nie będzie wymagać budowy nowych obiektów technologicznych, a jedynie zastosowania nowych technologii oczyszczania ścieków w istniejących kubaturach KOC 3.6 i 3. 7. z ewentualnym zastosowaniem nowych urządzeń i dostosowaniem kubatur do wybranej technologii. W ramach przedmiotowego przedsięwzięcia rozpatrywane jest kilka technologii opartych na poprawie właściwości sedymentacyjnych osadu przy zwiększeniu stężenia biomasy, których zastosowanie może obejmować następujące działania (w zależności od zastosowanej technologii): wykonanie przedłużenia rurociągów recyrkulacji wewnętrznej na początek strefy anoksycznej w celu poprawy skuteczności wymieszania w komorach anoksycznych ścieków po nitryfikacji ze ściekami surowymi, wykonanie dodatkowych przegród/ścian wewnętrznych w celu korekty istniejących stref lub wydzielenia nowych stref oczyszczania ścieków, częściowa wymiana rusztu napowietrzającego z drobnona średniopęcherzykowy lub z dostosowaniem do nowego podziału linii na strefy, montaż dodatkowych urządzeń w zbiornikach, pompowni pośredniej nr 4.4 lub na przegrodach pomiędzy zbiornikami takich jak: mieszadła w zbiornikach, sita i hydrocyklony, zbiorniki próżniowego odgazowania osadu, pompy próżniowe i instalacja wody lodowej, pakiety membranowe itp.

Celem jest zwiększenie przepustowości hydraulicznej podczas występowania tzw. pogody mokrej (intensywnych lub długotrwałych opadów deszczu, roztopów), możliwość zwiększenia obciążenia ładunkiem zanieczyszczeń biogennych podczas występowania pogody bezdeszczowej, zwiększenie stopnia oczyszczania ścieków, w szczególności w zakresie azotu ogólnego. Realizacja planowanej inwestycji pozwoli na uzyskanie rezerwy przepustowości w okresach wyłączenia którejś z linii biologicznych - z powodu awarii lub planowanego przeglądu i wymian membran dyfuzorów. Optymalizacja procesów biologicznego oczyszczania ścieków poprawi efektywność usuwania związków biogennych, pozwoli to na minimalizację zagrożenia nie spełnienia wymagań dot. jakości ścieków oczyszczonych określonych w pozwoleniu wodnoprawnym, a tym samym nałożenia na operatora oczyszczalni administracyjnych kar pieniężnych.

WaWaTech  - WasteWater Technology Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 33/305

Data podpisania umowy z Wykonawcą: 1 grudnia 2021 r.
Data przekazania Terenu Budowy: 6 czerwca 2022 r.
Data Rozpoczęcia Robót: 20 grudnia 2021 r.
Czas na Ukończenie (według Umowy): 20 kwietnia 2023 r.
Okres Zgłaszania Wad: 72 miesiące
Data wystawienia Świadectwa Przejęcia: 14 kwietnia 2023 r.

W dniu 13.04.2023 r. podpisano Protokół Komisji Odbiorowej. W dniu 14.04.2023 r. po uzyskaniu zgody Zamawiającego Inżynier Kontraktu wystawił Świadectwo Przejęcia.

W dniu 06.06.2022 r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi, odbyło się protokolarne przekazanie Terenu Budowy.

Informuję, że w dniu 1 grudnia 2021r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 350 000,00 Euro dla robót budowlanych, przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U.2019 poz. 2019 ze zm.) oraz postanowień zawartych w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) zawarto umowę dla Zadania 3 - Zwiększenie przepustowości linii 6 i 7 z Wykonawcą:

WaWaTech  - WasteWater Technology Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 33/305

W dniu 26.05.2021r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się ogłoszenie o przetargu dla Zadania 3 - "Zwiększenie przepustowości linii 6 i 7" dla Projektu „Gospodarka ściekowa, faza III w Łodzi”.

Ponadto na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczona została Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.

Ogłoszenie o dialogu technicznym

W dniu 12.06.2019r. na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczone zostało ogłoszenie o dialogu technicznym poprzedzającym ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w sprawie wyboru Wykonawcy w Zadaniu 3 pn.: „Zwiększenie przepustowości linii 6 i 7” – w Grupowej Oczyszczalni ścieków Łódzkiej Aglomeracji Miejskiej w ramach projektu „ Gospodarka ściekowa, faza III w Łodzi”.