Zadanie 7 - Instalacja do odzysku fosforu z odcieków

W ramach zadania przewiduje się realizację (projekt i budowa w tym urządzenia i sieci wewnętrzne) kompletnej instalacji do prowadzenia procesu, w tym m.in.:
- zbiornika buforowo-wyrównawczego (studni),
- budynku instalacji do odzysku fosforu,
- budowę/modernizację niezbędnych dla niej instalacji/sieci zewnętrznych.

Podstawowym celem projektowanej instalacji w ramach Zadania 7, jest ograniczenie problemów eksploatacyjnych związanych z niekontrolowanym wytrącaniem struwitu w obiektach i instalacjach oczyszczalni, poprawienie wydajności oczyszczalni, zmniejszenia ilości fosforu zawracanego z procesów przeróbki osadu do procesu oczyszczania ścieków i zapewnienie możliwości odzyskania fosforu. Projektowana instalacja obejmować będzie zastosowanie procesów kontrolowanego wytrącania struwitu. Przewiduje się prowadzenie procesu w reaktorze/ach, w których w wyniku dodania odczynników (w tym związków magnezu), w wyniku reakcji chemicznych  nastąpi wytrącanie krystalicznej substancji mineralnej o wzorze NH4MgPO4 x 6(H2O) – tzw. struwitu. Wytrącony struwit o odpowiedniej granulacji, zostanie usunięty i osuszony do stopnia pozwalającego na jego transport.

Inżynieria Rzeszów S.A
ul. Podkarpacka 59A

Data podpisania umowy z Wykonawcą: 22 października 2020 r.
Data przekazania Terenu Budowy: 2 listopada 2021 r.
Data Rozpoczęcia Robót: 9 listopada 2020 r.

Czas na Ukończenie (według Umowy):

Aneks nr 3:

Aneks nr 5:

Aneks nr 6

28 miesięcy od Daty Rozpoczęcia
9 marca 2023 r.

15 maja 2023 r.

31 lipca 2023 r.

31 października 2023 r.

Okres Zgłaszania Wad:

60 miesięcy

Data wystawienia Świadectwa Przejęcia dla części Robót:

4 września 2023 r.

Informacja o Rozpoczęciu Robót

W dniu 9 listopada 2020 r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi FIDIC, Wykonawca rozpoczął Roboty.

Informuję, że w dniu 20 października 2020r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 548 000,00 Euro dla robót budowlanych, przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U.2019 poz. 1843 ze zmianami) oraz postanowień zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) zawarto umowę dla Zadania 7 - Instalacja do odzysku fosforu z odcieków z Wykonawcą:

Inżynieria Rzeszów S.A
ul. Podkarpacka 59A

W dniu 31.12.2019r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się powtórne ogłoszenie o przetargu dla Zadania 5 - Budowa instalacji termicznej hydrolizy osadu, Zadania 6 - Budowa instalacji do usuwania azotu, Zadania 7 - Budowa instalacji do odzysku fosforu z odcieków, w ramach Projektu „Gospodarka ściekowa, faza III w Łodzi”.

Ponadto na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczona została Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.

Informacja o unieważnieniu postępowania

Informuję, że w dn. 08.11.2019r. postępowanie pn.: "Zadanie 5 „Budowa instalacji termicznej hydrolizy osadu” Zadanie 6 „Budowa instalacji do usuwania azotu” Zadanie 7 „Budowa instalacji do odzysku fosforu z odcieków” w ramach Projektu „Gospodarka ściekowa, faza III w Łodzi” prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego zostało unieważnione.

W niniejszym postępowaniu złożona została jedna oferta dla wszystkich Części/Zadań. Cena łączna ofert i poszczególnych Zadań przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W dniu 14.08.2019r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się ogłoszenie o przetargu dla Zadania 5 - Budowa instalacji termicznej hydrolizy osadu, Zadania 6 - Budowa instalacji do usuwania azotu, Zadania 7 - Budowa instalacji do odzysku fosforu z odcieków, w ramach Projektu „Gospodarka ściekowa, faza III w Łodzi”.