Zadanie 1.10 Budowa zbiornika-osadnika „Strykowska” na rzece Łódce w Łodzi

Przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie i budowa suchego zbiornika osadnika na rzece Łódce, u zbiegu ulic Strykowskiej oraz Wojska Polskiego.

W zakres prac wchodzi:

• budowa zbiornika retencyjnego ziemnego ze strefą systemu biofiltracji oraz strefą sedymentacji,
  • budowa przegrody gabionowej górnej oraz dolnej z przepustami dławiącymi oraz
  • zagospodarowanie terenu po wykonaniu prac wokół zbiornika.

Budowa projektowanego zbiornika sprowadza się do zmniejszenia ilości wód docierających bezpośrednio do rzeki Łódki. Stanowi element pozytywnego odparowania wód w zlewni poprzez wprowadzenie jej do gruntu, czyli zatrzymanie w miejscu jej powstawania. Projektowany zbiornik przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa przepływu wód wielkich w rzekach na terenie Miasta Łodzi, spełni zatem wymagania Ramowej Dyrektywy Wodnej w zakresie magazynowania wody w miejscu jej powstawania. Planowane przedsięwzięcie nie będzie negatywnie oddziaływać na środowisko Projektowane sieci podczas właściwej eksploatacji, nie będą powodowały niekorzystnego oddziaływania na glebę i powierzchnie ziemi, a także nie będą emitowały hałasu powyżej dopuszczalnej normy.

Cele związane z budową osadnika na sieciach kanalizacji deszczowej:

• poprawa jakości podczyszczonych wód deszczowych w tym zapewnienie efektu oczyszczania poniżej 100 mg/dm3 zawiesiny ogólnej i 15 mg/dm3 substancji ropopochodnych tym samym spełniając wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18.11.2014r.,
  • częściowe rozwiązanie kluczowych problemów związanych z efektywniejszym zarządzaniem wodami opadowymi i roztopowymi na danym terenie,
  • zwiększenie atrakcyjności terenów dla mieszkańców i ewentualnych inwestorów.

Roboty Ziemne Marcin Kubiak
ul. Dolna 39
95-100 Zgierz

Data podpisania umowy z Wykonawcą: 30 grudnia 2021 r.
Data przekazania Terenu Budowy: 5 stycznia 2022 r.
Data Rozpoczęcia Robót: 25 stycznia 2022 r.
Czas na Ukończenie (według Umowy): 330 dni tj. do 21 grudnia 2022 r.
Okres Zgłaszania Wad: 72 miesiące

Roboty zostały przejęte w Czasie na Ukończenie.
Data zakończenia: 17.11.2022 r.
Data wystawienia Świadectwa Przejęcia: 06.12.2022 r.

Opis zrealizowanych prac w ramach umowy (zgodnie z Raportem z Prób Końcowych):
Suchy zbiornik-osadnik „Strykowska” na rzece Łódce, o powierzchni liczonej po górnej krawędzi 11 335m2 oraz powierzchni dna 8 085m2 - 1  szt. w tym, m.in.:
- wymiana istniejących umocnień dna i skarp w korycie rzeki Łódki na całej długości zbiornika tj. na odcinku od km 16+498  do km 16+654
- utworzenie niecki sekwencyjnego systemu sedymentacyjno-biofitrującego stanowiącej 15% całkowitej powierzchni zbiornika. Niecka podzielona dwoma przegrodami gabionowymi na:

• strefę sedymentacji o powierzchni w linii brzegu 471m2 i pojemności 377m3
  • strefę biofiltracji o powierzchni w linii brzegu 689m2 i pojemności 463m3
  • strefę odpływu o powierzchni w linii brzegu 461m2 i pojemności 607m3

W dniu 05.01.2022r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi, odbyło się protokolarne przekazanie Terenu Budowy.

Informuję, że w dniu 30 grudnia 2021r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 350 000,00 euro dla robót budowlanych, w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (j.t. Dz.U.2021 poz. 1129) oraz postanowień zawartych w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) zawarto umowę dla Zadania 1.10 - Budowa zbiornika-osadnika "Strykowska" na rzece Łódce w Łodzi z Wykonawcą:

Roboty Ziemne Marcin Kubiak
ul. Dolna 39
95-100 Zgierz

W dniu 24.09.2021r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się  ogłoszenie o zamówieniu: "Budowa zbiornika-osadnika „Strykowska” na rzece Łódce w Łodzi" https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:480627-2021:TEXT:PL:HTML&src=0

Ponadto na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczona została Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.

Informacja o unieważnieniu postępowania

Informuję, że w dn. 29.04.2021r. postępowanie pn.: "Budowa zbiornika-osadnika „Strykowska” na rzece Łódce w Łodzi" zostało unieważnione.

Zgodnie z Art. 93 ust. 1 pkt. 7ustawy Pzp –Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

W dniu 29.12.2020r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się  ogłoszenie o zamówieniu: "Budowa zbiornika-osadnika „Strykowska” na rzece Łódce w Łodzi" https://ted.europa.eu/pl/notice/-/detail/638246-2020