Zadanie 1.4 Przebudowa kolektora deszczowego w ul. Starogardzkiej

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa kolektora deszczowego w ul. Starogardzkiej (na odcinku od ul. Odrzańskiej do rzeki Ner). Celem nowego kolektora jest przejęcie funkcji odwodnieniowych obecnie realizowanych przez istniejący, na tym odcinku kanał deszczowy d= 0,90m, który jest w bardzo złym stanie technicznym. Nowoprojektowany kanał zastąpi istniejący na odcinku od ul. Odrzańskiej do włączenia w kolektor deszczowy d=2x0,5m prowadzący do rzeki Ner. Nowoprojektowany kolektor ma za zadanie odwodnienie rejonu ul. Starogardzkiej, co jest zgodne z założeniami Projektu Generalnego Odprowadzania wód opadowych z południowych i wschodnich terenów Miasta Łodzi.

Projektowana inwestycja obejmuje budowę:

• 208,05 mb kanalizacji,
  • studni rewizyjnych Φ 1800 mm.

Planowane przedsięwzięcie nie będzie negatywnie oddziaływać na środowisko. Projektowane sieci podczas właściwej eksploatacji, nie będą powodowały niekorzystnego oddziaływania na glebę i powierzchnie ziemi, a także nie będą emitowały hałasu powyżej dopuszczalnej normy.

Cele związane z budową kanalizacji deszczowej w ulicy Starogardzkiej:

• wzrost efektywności zarządzania wodami opadowymi i roztopowymi na terenach objętych projektem w tym rozwiązanie problemów związanych z podtopieniami działek przyległych,
  • przeciwdziałanie problemom odprowadzania wód z ulic i terenów przyległych poprzez budowę kanalizacji deszczowej na terenach dotąd nieskanalizowanych,
  • osiągnięcie wymaganego dyrektywami UE stanu środowiska naturalnego,
  • poprawa atrakcyjności terenów dla mieszkańców i inwestorów,
  • kompleksowe odwodnienie ul. Starogardzkiej i terenów przyległych.

Zakład Usług Budowlanych "BUDMEL" Zyguła, Kapusta Spółka Jawna
ul. Tymianka 64
95-010 Stryków

Data podpisania umowy z Wykonawcą: 24 czerwca 2021r.
Data przekazania Terenu Budowy: 24 czerwca 2021r.
Data Rozpoczęcia Robót: 8 lipca 2021 r.
Czas na Ukończenie (według Umowy): 8 lutego 2022 r.
Okres Zgłaszania Wad: 72 miesiące

Roboty zostały przejęte w Czasie na Ukończenie.
Data zakończenia: 04.02.2022 r.
Data wystawienia Świadectwa Przejęcia: 08.02.2022 r.

Opis zrealizowanych prac w ramach umowy (zgodnie z Raportem z Prób Końcowych):
- kanalizacja deszczowa z rur GRP SN10000 – 207,04 m
- studnie rewizyjne z kręgów betonowych i murowane – 8 szt.
- likwidacja istniejącego kanału deszczowego - 194,30m,
- przebudowa przyłączy wodociągowych – 2 kpl.

W dniu 24.06.2021r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi, odbyło się protokolarne przekazanie Terenu Budowy.

Informuję, że w dniu 24 czerwca 2021r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 350 000,00 Euro dla robót budowlanych, przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U.2019 poz. 1843 ze zmianami) oraz postanowień zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) zawarto umowę dla Zadania 1.4 - Przebudowa kolektora deszczowego w ul. Starogardzkiej z Wykonawcą:

Zakład Usług Budowlanych "BUDMEL" Zyguła, Kapusta Spółka Jawna
ul. Tymianka 64
95-010 Stryków

W dniu 29.12.2020r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się  ogłoszenie o zamówieniu: "Przebudowa kolektora deszczowego w ul. Starogardzkiej w Łodzi" https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:638244-2020:TEXT:PL:HTML&src=0

Ponadto na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczona została  Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.