Zadanie 1.7 Budowa osadnika na odpływie kanału deszczowego do odbiornika (zachodni brzeg rzeki Łódki, ul. Konstantynowska)

Przedmiotem inwestycji jest budowa osadnika na sieci kanalizacji deszczowej w mieście Łodzi w ul. Konstantynowskiej - zachodni brzeg rzeki Łódki. Projektowany osadnik zlokalizowano przed istniejącym separatorem na kanalizacji deszczowej DN=200 w ulicy Konstantynowskiej po stronie zachodniej wylotu do rzeki Łódki.
Osadnik pozwoli na eliminację ze ścieków zawiesiny i zdeponowanie jej w jego części osadowej. Nastąpi redukcja stężenia zawiesin w wodach dopływających do separatora. Osadnik wirowy ma zapewnić efekt oczyszczania poniżej 100mg/dm3 zawiesiny ogólnej i 15mg/dm3 substancji ropopochodnych tym samym spełniając wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18.11.2014r. Projektowany by-pass ograniczy obciążenie hydrauliczne separatora i osadnika, co poprawi sprawność separacji ropopochodnych. W przypadku wystąpienia deszczy nawalnych odprowadzi do rzeki nadmiar wód deszczowych przy pominięciu osadnika i separatora nie dopuszczając do uszkodzenia ich wyposażenia technologicznego.

Projektowana inwestycja obejmuje budowę:

• Osadnika wirowego DN 1500mm.

Projektowana inwestycja nie spowoduje naruszenia obowiązujących norm ochrony środowiska naturalnego. Nie będzie niekorzystnie oddziaływała na glebę.

Cele związane z budową osadnika na sieciach kanalizacji deszczowej:

• poprawa jakości podczyszczonych wód deszczowych w tym zapewnienie efektu oczyszczania poniżej 100 mg/dm3 zawiesiny ogólnej i 15 mg/dm3 substancji ropopochodnych tym samym spełniając wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18.11.2014r.,
  • częściowe rozwiązanie kluczowych problemów związanych z efektywniejszym zarządzaniem wodami opadowymi i roztopowymi na danym terenie,
  • zwiększenie atrakcyjności terenów dla mieszkańców i ewentualnych inwestorów.

MMK - INŻ Sp. z o.o.
ul. Piotrkowska 173/110,  90-447 Łódź

Data podpisania umowy z Wykonawcą: 31 maja 2023 r.
Data przekazania Terenu Budowy: 5 lipca 2023 r.
Data Rozpoczęcia Robót: 28 czerwca 2023 r.
Czas na Ukończenie (według Umowy): 150 dni
Okres Zgłaszania Wad: 72 miesiące

Roboty zostały przejęte w Czasie na Ukończenie.
Data zakończenia: 22.11.2023 r.
Data wystawienia Świadectwa Przejęcia: 23.11.2023 r.

Opis zrealizowanych prac w ramach umowy (zgodnie z Raportem z Prób Końcowych):
- osadnik wirowy DN1500 na odpływie kanału deszczowego w ul. Konstantynowskiej – 1 kpl.
- przebudowa sieci elektroenergetycznej będącej w kolizji z budowanym osadnikiem

W dniu 05.07.2023 r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi, odbyło się protokolarne przekazanie Terenu Budowy.

Informuję, że w dniu 31 maja 2023 r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 382 000,00 Euro dla robót budowlanych, przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U.2022 poz. 1710 ze zmianami) oraz postanowień zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SWZ) zawarto umowę dla Zadania 1.7 - Budowa osadnika na odpływie kanału deszczowego do odbiornika (zachodni brzeg rzeki Łódki, ul. Konstantynowska) z Wykonawcą:

MMK - INŻ Sp. z o.o.
ul. Piotrkowska 173/110
90-447 Łódź

Ogłoszenie o przetargu - Budowa 2 osadników na odpływach kanałów deszczowych do odbiorników w ul. Konstantynowskiej w Łodzi

W dniu 19 czerwca 2023 r. Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się ogłoszenie o zamówieniu: "Budowa 2 osadników na odpływach kanałów deszczowych do odbiorników w ul. Konstantynowskiej w Łodzi" https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:364801-2023:TEXT:PL:HTML

Ponadto na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczona została Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.