Zadanie 1.9 Budowa osadnika na odpływie kanału deszczowego do odbiornika (południowy brzeg rzeki Ner, ul. Pabianicka)

Przedmiotem inwestycji jest budowa osadnika na sieci kanalizacji deszczowej w mieście Łodzi w ul. Pabianickiej - południowy brzeg rzeki Ner - wraz z kanałem ulgi – by-passem. Projektowany osadnik wraz z by-passem i regulatorem przepływu zlokalizowano przed istniejącym separatorem na kanalizacji deszczowej D=500 w ulicy Pabianickiej po stronie południowej wylotu do rzeki Ner.
Osadnik pozwoli na eliminację z wód opadowych zawiesiny i zdeponowanie jej w jego części osadowej. Nastąpi redukcja stężenia zawiesin w wodach opadowych dopływających do separatora. Osadnik wirowy ma zapewnić efekt oczyszczania poniżej 100mg/dm3 zawiesiny ogólnej i 15mg/dm3 substancji ropopochodnych tym samym spełniając wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18.11.2014r. Projektowany by-pass ograniczy obciążenie hydrauliczne separatora i osadnika, co poprawi sprawność separacji substancji ropopochodnych. W przypadku wystąpienia deszczy nawalnych odprowadzi do rzeki nadmiar wód deszczowych przy pominięciu osadnika i separatora nie dopuszczając do uszkodzenia ich wyposażenia technologicznego.

Projektowana inwestycja obejmuje budowę:

• Studni z regulatorem przepływu DN 1200mm,
  • Osadnika wirowego DN 1500mm,
  • Kanału ulgi – DN 300mm,
  • Studni – 2 szt. - Φ1500,
  • Kanalizacji deszczowej – DN100,
  • Kanalizacji deszczowej – DN200

oraz rozbiórkę:

• kanałów DN 100,
  • kanałów DN 500,
  • studni DN 1000.

Cele związane z budową osadnika na sieciach kanalizacji deszczowej:

• poprawa jakości podczyszczonych wód deszczowych w tym zapewnienie efektu oczyszczania poniżej 100 mg/dm3 zawiesiny ogólnej i 15 mg/dm3 substancji ropopochodnych tym samym spełniając wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18.11.2014r.,
  • częściowe rozwiązanie kluczowych problemów związanych z efektywniejszym zarządzaniem wodami opadowymi i roztopowymi na danym terenie,
  • zwiększenie atrakcyjności terenów dla mieszkańców i ewentualnych inwestorów.

"ZINSBUD" Inżynieria Bezwykopowa Emil Zimoch
ul. Gruntowa 21
95-200 Pabianice

Data podpisania umowy z Wykonawcą: 11 marca 2021 r.
Data przekazania Terenu Budowy: 17 marca 2021 r.
Data Rozpoczęcia Robót: 2 kwietnia 2021 r.
Czas na Ukończenie (według Umowy): 2 października 2021 r.
Okres Zgłaszania Wad: 72 miesiące

Roboty zostały przejęte w Czasie na Ukończenie.
Data zakończenia: 20.09.2021 r.
Data wystawienia Świadectwa Przejęcia: 18.10.2021 r.

Opis zrealizowanych prac w ramach umowy (zgodnie z Raportem z Prób Końcowych):
- osadnik wirowy DN1500 na sieci kanalizacji deszczowej w ul. Pabianickiej – 1 kpl.
- kanał ulgi (by-pass) z rur GRP SN10000 – 16,26m
- kanał z rur GRP SN10000 – 8,09m
- kanał z rur żeliwnych – 3,12m
- kanał z rur żelbetowych – 3912m
- studnie rewizyjne na kanale ulgi z kręgów betonowych – 2 szt.
- regulator przepływu w studni S4 na wlocie do kanału istniejącego – 1 szt.

W dniu 17.03.2021r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi, odbyło się protokolarne przekazanie Terenu Budowy.

Informuję, że w dniu 11 marca 2021r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 350 000,00 Euro dla robót budowlanych, przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U.2019 poz. 1843 ze zmianami) oraz postanowień zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) zawarto umowę dla Zadania 1.9 - Budowa osadnika na odpływie kanału deszczowego do odbiornika (południowy brzeg rzeki Ner, ul. Pabianicka) z Wykonawcą:

"ZINSBUD" Inżynieria Bezwykopowa Emil Zimoch
ul. Gruntowa 21
95-200 Pabianice

W dniu 03.12.2020r. w Biuletynie Zamówień Publicznych ukazało się powtórne ogłoszenie o zamówieniu: "Budowa 3 osadników na odpływach kanałów deszczowych do odbiorników" https://bzp.uzp.gov.pl/ZP400PodgladOpublikowanego.aspx?id=e0d24df8-0eac-45a8-bfc4-f41d42507378

Ponadto na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczona została Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.

Informacja o unieważnieniu postępowania

Informuję, że w dn. 24.11.2020r. postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Budowa 3 osadników na odpływach kanałów deszczowych do odbiorników” prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego zostało unieważnione.

UNIEWAŻNIENIE POSTĘPOWANIA
Zamawiający informuje, że w/w postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu (...)”.
W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta. Jednakże oferta ta została odrzucona na podstawie art. 90 ust. 3 ustawy Pzp, dlatego postanowiono jak wyżej.

Ogłoszenie o przetargu - Budowa 3 osadników na odpływach kanałów deszczowych do odbiorników

W dniu 29 października 2020r. w Biuletynie Zamówień Publicznych ukazało się ogłoszenie o zamówieniu: "Budowa 3 osadników na odpływach kanałów deszczowych do odbiorników" https://bzp.uzp.gov.pl/ZP400PodgladOpublikowanego.aspx?id=6d2ab073-5f9d-4d8d-a383-ba0935dcf4a2