Posprzątaj! To nie jest kupa roboty

Kampania edukacyjna "Posprzątaj! To nie jest kupa roboty" ma na celu przyzwyczaić właścicieli psów do sprzątania po swoich czworonogach. To pierwszy kompleksowy program tego typu realizowany w naszym kraju. Pierwszy etap kampanii miał miejsce w 2004 roku, a obecnie co roku odbywają się kolejne akcje, promujące wśród mieszkańców program "Posprzątaj! To nie jest kupa roboty".

Urząd Miasta zakupił ok. 2900 koszy na psie nieczystości. Oznakowane logo programu, stanęły na łódzkich skwerach, zieleńcach i w parkach. Każdego roku Miasto zakupuje 1 200 000 specjalnych zestawów higienicznych, które za darmo dostępne są w portierni Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz w centrach obsługi mieszkańców.

Nadrzędnym celem kampanii jest przyzwyczajenie właścicieli psów do sprzątania, dlatego też w przypadku braku zestawu higienicznego zaleca się użycie zwykłej foliowej torebki. Tam, gdzie nie ma specjalnie do tego celu przeznaczonych koszy, np. osiedlach można wrzucać nieczystości do zwykłego kosza na śmieci.

POSPRZĄTAJ! TO NIE JEST KUPA ROBOTY!
WYSTARCZY ZWYKŁA TOREBKA, KTÓRĄ MOŻESZ WRZUCIĆ DO KAŻDEGO KOSZA.

Kontakt