Funkcjonowanie komunikacji miejskiej

Zmiany w kursowaniu linii MPK

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzono zmiany w kursowaniu pojazdów MPK. 

Aktualne rozkłady dostępne są na stronach: www.mpk.lodz.pl, www.rozklady.lodz.pl, a także w aplikacjach mobilnych myBus i WatchLine.

Kupno biletów i migawek

Wszystkie sprawy dotyczące zakupu biletów okresowych można załatwić w siedzibie MPK przy ulicy Tramwajowej. Ze względów bezpieczeństwa zamknięte zostały punkty sprzedaży biletów przy pl. Wolności oraz przy pl. Niepodległości.

Bilety okresowe można zakupić przez sklep internetowy www.migawka.lodz.pl oraz skorzystać z aplikacji zbiletem.pl

Bilety jednorazowe można zakupić za pośrednictwem 6 aplikacji mobilnych. Ich wykaz znajduje się na stronie MPK: http://www.mpk.lodz.pl/showarticleslist.action?category=1322&Kup+bilet+za+pomoc%C4%85+kom%C3%B3rki

Bilety można zakupić również w biletomatach stacjonarnych i mobilnych dotykając ekranu za pomocą dowolnych przedmiotów, np. telefonu, długopisu czy ołówka.

Przesunięcie terminu ważności biletu okresowego

W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z epidemią wirusa COVID-19 od dnia 28 października wprowadzamy możliwość dwukrotnego zawieszania biletów 90-dniowych i 12-miesięcznych.

Nadal można jednokrotnie zawieszać pozostałe bilety okresowe.

  • Należy wejść na stronę www.migawka.lodz.pl i wypełnić prosty formularz.
  • Po ustaniu zagrożenia epidemicznego na stronie pojawi się kolejny formularz.
  • Należy go wypełnić wpisując datę rozpoczęcia kontynuacji ważności biletu.
    Jest na to czas do 30 czerwca 2021 r.

Działania MPK-Łódź w walce z koronawirusem

Miejski przewoźnik zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi WHO.

W pojazdach MPK – Łódź codziennie dezynfekowane są poręcze, uchwyty, biletomaty, kasowniki i kabiny kierujących. Wykorzystywany jest do tego specjalistyczny preparat.

Nie ma potrzeby naciskania przycisków – zarówno wewnątrz autobusu, jak i na zewnątrz. Kierowcy i motorniczowie otwierają drzwi automatycznie.

Pasażerowie nie muszą dotykać biletomatu dłonią, by kupić bilet. Ekrany w biletomatach można obsługiwać przy pomocy przedmiotów takich jak np. długopis czy ołówek.

Wprowadzona została strefa bezpieczeństwa w obrębie kabiny kierującego – z zakazem wstępu dla pasażerów. W związku z tym przednie drzwi pojazdów są zablokowane.

Kontakt