Czynsze

Przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale użytkowe od miasta, a którzy w związku z ogłoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa musieli zawiesić lub drastycznie ograniczyć swoją działalność, w kwietniu zapłacą tylko złotówkę czynszu za cały miesiąc.

Obniżka czynszu dotyczy przedsiębiorców prowadzących chociażby: działalność gastronomiczną, filmową, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne czy tatuażu, siłownie i kluby fitness, ale i prywatne żłobki, przedszkola, kluby malucha.

Wystarczy do 30 kwietnia złożyć prosty wniosek do Zarządu Lokali Miejskich, na adres mailowy: przedsiebiorcy@zlm.lodz.pl.

Warunkiem starania się o obniżkę czynszu do 1 zł jest brak zaległości wobec miasta (m.in. w dotychczasowych płatnościach za czynsz, media czy w podatku od nieruchomości).

Zarządzenie Nr 6891/VIII/21 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 31 marca 2021 r. w sprawie szczególnej formy pobierania czynszu za najem użytkowych w związku z ograniczeniem prowadzenia przez ich najemców działalności, z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. >>>

Załącznik do zarządzenia Nr 6891/VIII/21 >>>


Kontakt