Łódzka Akademia Zdrowia i inne filmy edukacyjne

Łódzka Akademia Zdrowia to cykl wykładów o tematyce zdrowotnej realizowany od 2006 roku przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi. Dotychczas spotykaliśmy się co miesiąc na Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi. Ze względu na występujące obecnie ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, wykłady będą dostępne w Internecie. Jest to możliwe, dzięki współpracy Urzędu Miasta Łodzi z Fundacją Veolia Polska.

W każdym miesiącu na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi oraz w mediach społecznościowych będzie pojawiał się link do wcześniej nagranego wykładu. Dostęp do wykładu będzie bezpłatny, a każde wystąpienie będzie tłumaczone na język migowy.

Oczywiście, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli, wrócimy do wykładów na Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi, ale planowane jest nagrywanie tych wystąpień i udostępnianie ich w sieci.

Tematy realizowane w ramach Łódzkiej Akademii Zdrowia

XI MEETING NA RZECZ WALKI Z RAKIEM PIERSI I SZYJKI MACICY - październik 2021

Cztery rozmowy edukacyjne dotyczące profilaktyki raka piersi i szyjki macicy dedykowane wszystkim paniom, a przede wszystkim maturzystkom.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się: (wykłady podlinkowane są poniżej, po wybraniu wykładowcy, zostaniesz przekierowany na stronę z nagraniem)

Cykl filmów edukacyjnych „ŚWIADOME ZAKUPY. MĄDRE WYBORY”

Cykl trzech filmów  przygotowany został przez Narodowy Fundusz Zdrowia wraz z Katedrą Żywienia Człowieka SGGW oraz grupą współpracujących ekspertów.

1. Czy sól jest nam niezbędna? W jakiej ilości jest szkodliwa i w jakich produktach się ukrywa? -  film „ŚWIADOME ZAKUPY. MĄDRE WYBORY.”
odc. 1 SÓL W ŻYWNOŚCI.

2. Jak kupować zdrowe tłuszcze? Które z nich wybierać do smażenia, a które do gotowania? - film „ŚWIADOME ZAKUPY. MĄDRE WYBORY.”
odc. 2 TŁUSZCZ W ŻYWNOŚCI.

3. Jak rozpoznawać dodatki do żywności i czy wszystkich należy unikać? Dlaczego ważne jest czytanie etykiet? - film „ŚWIADOME ZAKUPY. MĄDRE WYBORY.”
odc. 3 DODATKI DO ŻYWNOŚCI.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował także portal żywieniowy www.diety.nfz.gov.pl. Dostępne są tam bezpłatne plany żywieniowe oparte na diecie DASH (dieta rekomendowana przez towarzystwa kardiologiczne i diabetologiczne) w różnych kalorycznościach, dla każdego, odrębnie także dla seniorów. Znajdują się tam również diety w profilaktyce chorób tj. cukrzyca, nadciśnienie, Hashimoto, zaparcia. Można pobrać e-booki np. terapeutyczny dla stomików.

Kontakt