EDUKACYJNE ABC W CZASIE COVID - 19

Od 1 września uczniowie wracają do szkół, do tradycyjnej nauki stacjonarnej - tak zdecydowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Ale zamiast zwyczajowego apelu na rozpoczęcie roku szkolnego i mniej formalnych spotkań w klasach będą nowe regulaminy i obowiązkowy reżim sanitarny, a wszystko przez zagrożenie epidemiczne COVID-19. Zdrowie uczniów, nauczycieli oraz pracowników placówek edukacyjnych jest dla nas priorytetem dlatego przygotowaliśmy - wspólnie z łódzkim Sanepidem - wytyczne i zalecenia, które mają pomóc chronić wszystkich przed zakażeniem.

„Edukacyjne ABC w czasie COVID-19” to kompendium elementarnej wiedzy dotyczącej profilaktyki, praktycznych wskazówek dla rodziców i uczniów. W materiałach są również numery telefonów i adresy do poradni psychologiczno-pedagogicznych, w których dyżurujący specjaliści będą udzielać wsparcia i pomocy - w zależności od potrzeb. W „Edukacyjnym ABC w czasie COVID-19” jest także procedura postępowania w razie podejrzenia zakażenia u ucznia i pracownika szkoły oraz zalecenia dotyczące zasad przebywania w kwarantannie.

Zachęcam rodziców i uczniów do zapoznania się z materiałami i bardzo proszę o stosowanie się do wskazówek. Proszę też uczniów by nie lekceważyli nowych regulaminów jakie będą obowiązywać w szkołach i by stosowali się do zaleceń nauczycieli.

 

Małgorzata Moskwa-Wodnicka

Wiceprezydent Miasta Łodzi

Informacje i wskazówki


Raport COVID w szkołach i przedszkolach

Kontakt