Czym jest elektromobilność? 

Elektromobilność to ogół zagadnień dotyczących stosowania i użytkowania pojazdów z napędem elektrycznym.

Pojęcie to odnosi się zarówno do technicznych, jak i eksploatacyjnych aspektów pojazdów elektrycznych, technologii oraz infrastruktury ładowania. Ponadto pojęcie dotyczy również kwestii społecznych, gospodarczych i prawnych związanych z projektowaniem, produkcją, nabywaniem i używaniem pojazdów elektrycznych (Słownik ochrony środowiska).

Od 2018 roku obowiązuje ustawa o elektromobilności […]. Określa ona obowiązki samorządów w ramach realizacji zadań na rzecz rozwoju elektromobilności, szczególnie w sprawach dotyczących infrastruktury (sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych), wymiany floty pojazdów użytkowanych w ramach realizacji zadań gminy na flotę niskoemisyjną oraz tworzenia Stref Czystego Transportu.

W Łodzi traktujemy elektromobilność możliwie szeroko, jako obszar działań, mający istotny wpływ na zdrowie i jakość życia mieszkańców.

Przydatne linki: 


Hanna Zdanowska i Tomasz Kacprzak  -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Można wypożyczać. Od dziś w Łodzi elektryczne skutery na minuty

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Od czwartku (26 kwietnia) w Łodzi dostępne są elektryczne skutery na minuty. Pojazdy można wypożyczać dzięki aplikacjom instalowanym w smartfonie. więcej

W Łodzi powstanie ponad 200 stacji ładowania elektrycznych samochodów -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W Łodzi powstanie ponad 200 punktów ładowania samochodów elektrycznych

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Do końca przyszłego roku w Łodzi pojawi się ponad 200 punktów ładowania elektrycznych samochodów. Przez najbliższy tydzień propozycje ich lokalizacji łodzianie będą mogli zgłaszać na platformie Vox... więcej

W Łodzi startuje miejska sieć hulajnóg elektrycznych -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Elektryczne hulajnogi na minuty

Piotr Wasiak / BRP

W czwartek (25 kwietnia) startuje miejska sieć hulajnóg elektrycznych. więcejPARTNERZY:

Kontakt