Czym jest elektromobilność? 

Elektromobilność to ogół zagadnień dotyczących stosowania i użytkowania pojazdów z napędem elektrycznym.

Pojęcie to odnosi się zarówno do technicznych, jak i eksploatacyjnych aspektów pojazdów elektrycznych, technologii oraz infrastruktury ładowania. Ponadto pojęcie dotyczy również kwestii społecznych, gospodarczych i prawnych związanych z projektowaniem, produkcją, nabywaniem i używaniem pojazdów elektrycznych (Słownik ochrony środowiska).

Od 2018 roku obowiązuje ustawa o elektromobilności […]. Określa ona obowiązki samorządów w ramach realizacji zadań na rzecz rozwoju elektromobilności, szczególnie w sprawach dotyczących infrastruktury (sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych), wymiany floty pojazdów użytkowanych w ramach realizacji zadań gminy na flotę niskoemisyjną oraz tworzenia Stref Czystego Transportu.

W Łodzi traktujemy elektromobilność możliwie szeroko, jako obszar działań, mający istotny wpływ na zdrowie i jakość życia mieszkańców.

Przydatne linki: 


Elektryki MPK Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL

Pierwsze elektryczne autobusy już na trasach. MPK Łódź w swojej flocie ma ich aż 17

(pj) / ŁÓDŹ.PL

W poniedziałek, 14 marca z zajezdni przy ul. Limanowskiego wyjechały na ulice pierwsze elektryczne autobusy MPK Łódź – Volvo 7900 Electric, które na razie będą obsługiwać linię 87. więcej

pspa

Łódź dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

Rada Miejska w Łodzi przyjęła uchwałę o przystąpieniu Miasta do PSPA, największej organizacji branżowej w dziedzinie elektromobilności. więcej

MPK Łódź, baza dla autobusów elektrycznych -  fot. ŁÓDŹ.PL

Autobusy elektryczne coraz bliżej. MPK Łódź buduje dla nich bazę [ZDJĘCIA]

amagn / ŁÓDŹ.PL

Dziś (7 grudnia) rozpoczął się montaż ładowarek, a także podłączanie zasilania do nowej podstacji, przeznaczonej dla autobusów elektrycznych Volvo 7900 Electric. więcejPARTNERZY:

Kontakt