News

Pumptrack z Budżetu Obywatelskiego na Stawach Stefańskiego

Hopki, górki, zakręty, tak wyprofilowane, by podczas jazdy pojawiła się adrenalina – nowy pumptrack do ekstremalnej jazdy na rowerze już gotowy. Obecnie trwają jeszcze odbiory, sprawdzanie obiektu.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Pumptrack na Stawach Stefańskiego
2
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta

(2)

Stawy Stefańskiego od kilku lat sukcesywnie zmieniają się w doskonałe miejsce do rekreacji i rozrywki. Część zadań zgłosili mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

400 tys. to koszt projektu „Stawy Stefańskiego OdNowa – etap V”, który wygrał w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Nowy pumptrack ma około 200 metrów i asfaltową nawierzchnię. Przeszedł też pierwsze testy miłośników jednośladów.

 - Jest to konstrukcja pozwalająca zarówno osobom początkującym, totalnym amatorom, na rozpoczęcie przygody z taką nieco dynamiczniejszą jazdą, jak i osoby, które są nieco sprawniejsze też znajdą tutaj coś dla siebie, są takie momenty, gdzie można poczuć adrenalinę – przekonuje Maciej Tracz, testujący pumptrack na Stawach Stefańskiego.

Wokół toru pumptrack będzie także zagospodarowany teren, dostawiona mała architektura, stacja naprawy rowerów, a także latarnie, dzięki czemu będzie można jeździć także po zmroku.

Stawy Stefańskiego to przestrzeń do rekreacji dla mieszkańców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Od 2014 roku to miejsce sukcesywnie zmieniane i poprawiane – najpierw powstał plac zabaw i siłownia plenerowa, a sam zbiornik wodny – oczyszczony.

- Stawy Stefańskiego to 11 hektarów powierzchni wody, dwa lata temu otworzyliśmy tutaj kąpielisko, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem, podobnie jak i pozostałe elementy służące rekreacji, które powstały wokół kąpieliska – mówi Eryk Rawicki – dyrektor MOSiR.

W kolejnych latach wygrywały projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

- To dzięki łodzianom powstały ścieżki rowerowe i dla biegaczy, boisko do siatkówki plażowej, postawiono zabawki takie jak piłkarzyki, a także miejsca do grillowania, przebieralnie i latarnie solarne. – wylicza Katarzyna Luzyńczykm, z-ca dyr. Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Łączny koszt projektów realizowanych z Budżetu Obywatelskiego to 2,3 mln zł. Wszystkich projektów od 2014 roku – 4 mln zł.

    Polecane aktualności

    No news available.
    Kontakt