News

Co robić w weekend w Łodzi? Festiwal Grozy, koncert jazzowy i inne atrakcje

Szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie w Łodzi weekendu 6, 7 i 8 maja? Z naszym przewodnikiem po miejskich atrakcjach wypełnisz najbliższe dni po brzegi!

Weekend w Łodzi zapowiada się wyjątkowo ciekawie

Przyjdź do Orientarium w Łodzi

Orientarium w Łodzi. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć [DOJAZD, PARKING, BILETY, RESTAURACJE] ---> <link aktualnosci-lodzpl/artykul-lodzpl/orientarium-w-lodzi-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec-dojazd-parking-bilety-restauracje-id49675/2022/4/28/>Sprawdź szczegóły</link>

Festiwal Grozy i Fantastyki w EC1

Niezapomniany weekend czeka miłośników książek, gier, wystaw i filmów grozy oraz szeroko pojętej fantastyki. 

W programie trzydniowego wydarzenia znajdziemy m.in.: spotkania z ulubionymi wydawcami i autorami, panele dyskusyjne, premiery książkowe oraz gier planszowych, przedstawienia teatralne, wystawy pasjonatów sztuki, seanse filmowe, a w nich również horror ekstremalny, unikatowe gadżety i rękodzieło, warsztaty plastyczne, zawody w grach planszowych i niesamowite kreacje cosplayerów.

Festiwal Grozy i Fantastyki startuje w piątek, 6 maja o godz. 13:00 w Hali Maszyn oraz Centrum Nauki i Techniki EC1 przy ul. Targowej 1. 

Piątek 13:00–19:00
Sobota 10:00–19:00
Niedziela 10:00–16:00

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.grozaifantastyka.pl

Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym

Trwa Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W sobotę i niedzielę na deskach Powszechnego zobaczymy „Wujaszka Wanię” Czechowa.

W tym roku temat Festiwalu to „Artysta. Wizjoner”. Spektakle tematycznie skupione są wokół kondycji człowieka, dekonstrukcji świata wartości oraz wolności i jej granic.

Złożoność psychologiczna bohaterów „Wujaszka Wani”, ich rozterki, tęsknoty doskonale rymują się z dylematami i kondycją współczesnego człowieka, który nagle stanął w obliczu wyborów ostatecznych, został zmuszony do postawienia pytań fundamentalnych: o sens życia w świetle podjętych niegdyś decyzji, o zasadność wyborów, które prowadzą nas na trudne ścieżki losu, o prawo do szczęścia, miłości i nieskrępowanego życia.

„Wujaszka Wanię” Teatru Ludowego w Krakowie możemy zobaczyć w sobotę i niedzielę. Spektakl w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej rozpoczyna się o godz. 19.15. Bilety kosztują 100 zł – normalny i 70 zł – ulgowy.

Koncert jazzowy w Monopolis

Startuje cykl koncertów Artkombinat Jazz O'clock, podczas których poznamy młodych, utalentowanych muzyków jazzowych w Polsce. Pierwszym wydarzeniem z tego cyklu będzie koncert Jazz Forum Talents.

Jazz Forum Talents to zespół największych talentów polskiego jazzu, wyłoniony spośród muzyków, którzy w 2019 r. brali udział w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz. Każdy z siódemki jest liderem własnego projektu, a także ma ugruntowaną pozycję na polskiej scenie, nagrody i wyróżnienia zdobyte na najważniejszych ogólnopolskich konkursach.

Formację tworzą:
Kasia Pietrzko – fortepian
Maciej Kądziela – saksofon
Jakub Mizeracki – gitara
Tomasz Chyła – skrzypce
Kacper Smoliński – harmonijka ustna
Roman Chraniuk – kontrabas
Adam Zagórski – perkusja

Gdzie? Monopolis, ul. Kopcińskiego 62
Kiedy? sobota, 7 maja, godz. 19:00
Bilety: 69 zł

Majówka w BOK na Żubardzkiej

Miejska Strefa Kultury zaprasza na majówkę. W programie wiosenny koncert i nauka gry na gitarze.

Majówka rozpocznie się o godz. 16:00 w sobotę, 7 maja. Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza do Centrum Edukacji Kulturowej przy ul. Żubardzkiej 3. Podczas wiosennego koncertu wystąpią uczestnicy studia piosenki Singing Daisies. W programie zaplanowano także warsztaty gry na gitarze. 

Bilety 10 zł.

Nartorolki z Zieloną Łodzią na Zdrowiu

Zielona Łódź zaprasza na wiosenny cykl zajęć na nartorolkach do parku na Zdrowiu. Spotkania są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. Zajęcia na nartorolkach są świetne zarówno dla osób całkowicie początkujących, jak i tych mających już doświadczenie. Rozpoczynają się w każdą sobotę maja o godz. 10:00 w parku na Zdrowiu. 

Spotkania są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, jednak ze względu na ograniczoną liczbę sprzętu obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne: 501 045 877.

Na zajęcia należy przyjść z własnym kaskiem (może być rowerowy), rękawiczkami i okularami. Zielona Łódź zapewnia bezpłatnie nartorolki, buty, kijki oraz instruktora.

Zbiórka w parku na Zdrowiu przy skrzyżowaniu trasy biegowej z główną aleją biegnącą wzdłuż zoo.

Zlot foodtrucków w Ogrodach Geyera

Więcej przeczytasz tutaj: <link aktualnosci-lodzpl/artykul-lodzpl/49868/2022/5/5/>zlot foodtrucków w Ogrodach Geyera</link>

    Polecane aktualności

    No news available.
    Kontakt