News

Fontanny w Łodzi gotowe na sezon. Ponad 20 z nich zacznie działać w majówkę [ZDJĘCIA]

1 maja Łodzi oficjalnie już przybędzie kilka atrakcji. Największą będzie ta w parku Staromiejskim – multimedialna fontanna, które pokaże nam, gdzie płynie Łódka podziemnym kanałem.

Od kilku tygodni możemy oceniać efekty modernizacji parku Starego Miasta, z każdym kolejnym dniem wiosny robi się on bardziej zielony. W majówkę tradycyjnie nastąpi uruchomienie miejskich fontann, w tym najnowszej i jednej z największych w Łodzi, która znajduje się właśnie w parku Staromiejskim. 

Testy fontanny przebiegły pomyślnie i 1 maja zostanie uruchomiona na stałe na sezon. Wodotrysk został zamontowany w śladzie Łódki, która przepływa przez park podziemnym kanałem. Jest to instalacja multimedialna, więc warto wybrać się tam w majówkę po zmroku, żeby w całej okazałości obejrzeć taniec wody i kolorowych świateł.

Rynki Nowego i Starego Miasta

Kolejne dwie nowe fontanny czekają na nas na placach po dwóch stronach parku: na rynkach Starego i Nowego Miasta. Ten drugi to oczywiście współczesny plac Wolności. Oba, podobnie jak park Staromiejski, przeszły modernizację w ramach programu rewitalizacji i na obu została zamontowana fontanna posadzkowa. Tutaj ogromna prośba do służb mundurowych o niewjeżdżanie na fontanny radiowozami ;)

Jeśli nie macie dosyć, wybierzcie się na pasaż Schillera. Tam na uruchomienie 1 maja czeka nie tylko nowy, posadzkowy wodotrysk, ale także stół wodny z mapą miasta i rzekami, które przez nie przepływały w XIX wieku.

Fontanny w dzielnicach

Gdzie jeszcze zostaną uruchomione fontanny? 1 maja tryśnie wodą w Śródmieściu na skwerze Powstania Węgierskiego, w pasażu im. A. Rubinsteina i H. Majewskiego, parkach Moniuszki i Sienkiewicza, na Polesiu w parku Poniatowskiego i na zieleńcu przy ul. Długosza, na Bałutach w parkach Helenów i Żeromskiego, na Widzewie w parkach Podolskim, 3 Maja i Widzewskim oraz na Górnej na placu Niepodległości i w parku Reymonta.

    Polecane aktualności

    No news available.
    Kontakt