Urząd Miasta Łodzi

Widzew i ŁKS szykują się do nowego sezonu. Jak będą przebiegać przygotowania?

Po kilkutygodniowej przerwie zimowej do treningów wrócili piłkarze Widzewa i ŁKS. Oba kluby pierwszy etap przygotowań spędzą na łódzkich obiektach, następnie udadzą się na obozy do Turcji.

Piłkarskie przygotowania -  fot. Marcin Bryja
Widzew i ŁKS rozpoczęły przygotowania , fot. Marcin Bryja

W polskich warunkach przerwa zimowa jest stosunkowo długa i przez to bardzo ważna w kontekście przygotowań fizycznych. To wtedy piłkarze najciężej pracują nad motoryką i kondycją. W tym czasie gra się też znacznie więcej meczów kontrolnych niż w trakcie przerwy letniej. Nie może zatem dziwić, że runda wiosenna w polskich ligach potrafi mocno przetasować tabelę. 

Widzew wciąż czeka na transfery 

Przygotowania do sezonu RTS rozpoczął od spotkania organizacyjnego i zajęć na siłowni. We wtorek (11.01) odbył się pierwszy trening na boisku, a już w sobotę (15.01) rozegrane zostaną mecze kontrolne, dwa jednego dnia. Pierwszy z nich zacznie się o 12:00 a przeciwnikiem wicelidera Fortuna I Ligi będzie Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Dwie godziny później Widzew zmierzy się z trzecioligową Siarką Tarnobrzeg. – Zrezygnowaliśmy z meczów kontrolnych rozgrywanych w środy. Chcieliśmy mieć do dyspozycji pełne mikrocykle, żeby dobrze się przygotować – komentował pomysł dwóch spotkań w jeden dzień trener Janusz Niedźwiedź. Nie zabrakło również pytań o transfery. Włodarze klubu z al. Piłsudskiego 138 chcą pozyskać obrońcę i napastnika. W sferze zainteresowań znajdował się Dominik Piła, ten wybrał jednak grę dla ekstraklasowej Lechii Gdańsk. – Transfery lubią ciszę, ale my cały czas nad nimi pracujemy, w zasadzie od pierwszego dnia, kiedy zakończyła się runda. Skupiamy się mocno, aby wszystkie punkty, które są przez nas zaplanowane, zostały dobrze zrealizowane – powiedział Niedźwiedź. Trener liczy również na to, że kadra zostanie zamknięta przed obozem w Turcji, tak aby cały zespół mógł się w pełni przygotować do sezonu. 

Zdrowie najważniejszym „transferem” ŁKS

Zajęcia wznowiła również drużyna z al. Unii 2. W ŁKS wszyscy są zadowoleni, że zespół może rozpocząć treningi w pełnym zdrowiu. – Wróciliśmy do zajęć pozytywnie naładowani i, co równie ważne, zdrowi. Pracy będzie bardzo dużo, bo przed nami trudna runda, którą, mam nadzieję, zakończymy happy endem – powiedział podczas pierwszego treningu kapitan zespołu Maksymilian Rozwandowicz. Właśnie zdrowie może okazać się kluczowym „transferem” ŁKS. W rundzie jesiennej piłkarze Kibu Vicuñi łapali jedną kontuzję za drugą, co w praktyce uniemożliwiło pełne zgranie zespołu. – Dysponujemy silną kadrą i teraz mamy w końcu to, czego potrzebowaliśmy najbardziej, czyli rywalizację w drużynie i zdrowych zawodników. Cel się nie zmienił, ale na razie myślimy tylko o tym, żeby dobrze się przygotować do pierwszego meczu – komentuje trener. Kibice jednak nie mogą liczyć na nowe twarze w zespole. Przed startem przygotowań prezes Tomasz Salski zapowiadał, że drużyna jest kompletna i jeżeli ktoś przyjdzie do klubu, to musi być to rynkowa okazja, bądź uzupełnienie po odejściu jednego z graczy. Rycerzy Wiosny pierwszy raz na boisku będziemy mogli zobaczyć 22 stycznia, wtedy zostanie rozegrany sparing z Motorem Lublin.

Zobacz także

Polecane aktualności

Łódź edu kul | projektowanie oferty w instytucjach - badanie zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Instytucje kultury, nie zatracając swoich podstawowych funkcji związanych między innymi z... Read more

Łódź edu kul | „Przystań w Teatrze" najnowszy program Teatru Arlekin

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Mamy w Łodzi kilka teatrów. Wśród nich jest nieduży – ale wielce sprytny, Arlekin. I jak w commedia... Read more

Łódź edu kul | „Wszystkich kochać, nikogo nie oszczędzać. Całoroczne rozbudzanie empatii”.

Wydział Kultury

Pod tym hasłem zespół Centrum Dialogu im. Marka Edelmana przygotował blisko 50 wydarzeń i... Read more

Łódź edu kul | warsztaty CHOREI i Fabryki Sztuki dla szkół

Wydział Kultury

Przez ostatnie cztery miesiące – od września do grudnia 2021 – artyści Teatru CHOREA i edukatorzy z... Read more

 -  materiał Stowarzyszenia Topografie

Łódź edu kul | wyjątkowy audio przewodnik i film o ulicy Piotrkowskiej

Wydział Kultury

Być może nie wszyscy łodzianie jeszcze wiedza ale w najbliższych latach Łódź będzie obchodziła dwie... Read more

Kontakt