Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Co robić w weekend w Łodzi? Zestawienie najciekawszych wydarzeń

Premiera teatralna, pikniki, festyn, targi rękodzieła, koncerty i gala KSW. Sprawdź co warto zobaczyć w nadchodzący weekend (27-29 maja) w Łodzi. Czytaj nasze zestawienie najciekawszych wydarzeń w mieście.

Weekend w Łodzi 27-29 maja

Rodzinne pikniki

W weekend będzie idealna okazja, by spędzić rodzinnie czas. Zaplanowano rodzinne pikniki z okazji obchodów Dnia Mamy i Dnia Dziecka, koncerty w plenerze i festyn. 

Harnam w Ogrodzie 

Miejska Strefa Kultury filia Ośrodek Górna (ul. Siedlecka 1) gościć będzie łódzki Zespół Tańca Ludowego HARNAM im. Jadwigi Hryniewieckiej i zaprasza łódzką publiczność do swojego ogrodu na prawdziwą ucztę dla uszu i oczu! Wydarzenie odbędzie się w sobotę (28 maja) o godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny. Zapisy: zapisy@gorna.pl

Festyn w plenerze i koncert
W sobotę (28 maja) od godz. 11:00 do 17:00 w Miejskiej Strefie Kultury filii Ośrodek Wyspa Kultury (ul. Stawowa 28) będzie można wziąć udział w plenerowym festynie. W planie gry i zabawy dla dzieci, szaleństwa na dmuchańcach oraz występy muzyczne na scenie. Na zwiedzających będą czekać stoiska z rękodziełem i balonami. Na zakończenie imprezy wystąpi łódzki zespół jazzowy – Sweet & Hot Jazzband. Wstęp wolny.

Rodzinne piknikowanie

Na rodzinny piknik z okazji obchodów Dnia Mamy i Dnia Dziecka zaprasza jeszcze Miejska Strefa Kultury w Łodzi filia Strefa Kultury Otwartej (ul. Anny Jagiellonki 4). Na dzieci małe i duże będzie czekać kilka stref aktywności twórczej, koncert małych artystów i dyskoteka pod chmurką. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00.

Na łódzkim Manhattanie 

Piknik z okazji Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Taty odbędzie się także na Łódzkim Manhattanie (ul. Piotrkowska 182) w niedzielę (29 maja) w godz. 11:00–14:00. W programie m.in. wata cukrowa, dmuchane zamki, malowanie buziek, porady kosmetyczno-fryzjerskie i przejażdżki wokół Manhattanu drewnianym kabrioletem, znakowanie rowerów, kurs dojenia krowy i muzyka na żywo. Na pikniku organizowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Śródmieście” będzie można również wesprzeć zbiórkę dla małego Leosia chorego na SMA.

Dzieci z Bullerbyn w Pinokiu

W sobotę (28 maja) o godz. 17:00 w Teatrze Pinokio (ul. Kopernika 16) odbędzie się premiera spektaklu, który został oparty o fabułę kultowego utworu literackiego dla dzieci.

Kultowa powieść Astrid Lindgren na deskach Teatru Pinokio – to najnowsza propozycja teatralna dla najmłodszych. 

„Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką. To chyba od razu widać z imienia. Mam siedem lat i wkrótce skończę osiem”. Najprawdopodobniej każdy dorosły zna pierwsze zdania „Dzieci z Bullerbyn", tak jak każdy dorosły zazdrości dziecku, które po raz pierwszy bierze do rąk książkę Astrid Lindgren.

Spektakl w Teatrze Pinokio wyreżyserował Jerzy Jan Połoński, a o scenografię zadbała Joanna Martyniuk. Muzykę napisał Marcin Partyka, ruch sceniczny opracowała Konstancja Zegartowska. Na scenie: Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Natalia Wieciech, Łukasz Bzura, Paweł Pacyna, Piotr Pasek.

Z pasji do tańca 

W najbliższy weekend (28–29 maja) rynek Manufaktury stanie się areną tanecznych zmagań. Ponad tysiąc tancerzy ze szkół Egurroli z całej Polski zmierzy się w różnych kategoriach tanecznych, a rywalizacji będzie się przyglądać sam Agustin Egurrola!

Przed nami weekend pełen sportowej rywalizacji i spektakularnych choreografii! Tancerze z trzynastu szkół Egurrola Dance Studio przyjadą do Manufaktury, by rywalizować o miano najlepszego.

Sobotnia rywalizacja rozpocznie się od zmagań solistów z zespołów jazzowych i hip-hopowych od 13. roku życia. Później zaprezentują się duety, a po południu przyjdzie czas na rywalizację grupową. Na zakończenie pierwszego dnia zaplanowano wielką bitwę taneczną, która pokaże, jak tańczą ulice wielkich miast!

W niedzielę na scenę wkroczą członkowie zespołów disco dance. Młodzi tancerze rywalizować będą w kategoriach solo, duety, małe grupy i formacje. Grupy, które na co dzień trenują w pofabrycznych budynkach Manufaktury, zaprezentują się w hip-hopie, jazzie, tańcu nowoczesnym, a także zmysłowym i kobiecym high heels!

Nie zabraknie też konkursów, tanecznych animacji dla najmłodszych i spotkań z doświadczonymi instruktorami.

Taneczne rywalizacje na rynku Manufaktury będzie można oglądać w sobotę w godz. 10:00–22:00 oraz w niedzielę w godz. 10:00–22:00. Wstęp wolny.

Radio Żak świętuje urodziny

Koncerty, na nich zderzenie klasyki z rapem, niekonwencjonalny konkurs na recytacje tekstów, a przede wszystkim wspaniała zabawa i cały wachlarz emocji – tego doświadczą łodzianie na wyjątkowym wydarzeniu plenerowym zorganizowanym z okazji 63. urodzin Radia Żak.

Miejska Strefa Kultury w Łodzi zaprasza w niedzielę (29 maja) na ul. Krzemieniecką 2 A, aby uczestniczyć w eksperymentalnym pikniku i świętować 63. urodziny kultowej studenckiej rozgłośni radiowej Politechniki Łódzkiej.

W programie: koncert Grzegorza Tarwida, niekonwencjonalny konkurs recytacji tekstów rapowych połączony z występem Orkiestry Klangoru Poleskiego oraz koncert Maha Fiksum.

Radio Żak to najstarsza koncesjonowana akademicka rozgłośnia radiowa w Polsce. Swoją karierę w Żaku rozpoczęli m.in.: Marek Niedźwiecki, Marcin Pośpiech, Adam Kołaciński, Łukasz Walewski czy Andrzej Papajak.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Start o godz. 16:00.  

KSW wraca do Łodzi!

Największa organizacja MMA już w sobotę  (28 maja) kolejny raz zorganizuje galę w Atlas Arenie. W karcie głównej znajdziemy kilka bardzo ciekawych pojedynków. W KSW zadebiutują Rafał Paczuski, amatorski mistrz świata K1 oraz utytułowany zawodnik wagi ciężkiej Daniel Omielańczuk. Do klatki wróci również były pięściarz Izu Ugonoh. W walce wieczoru zobaczymy starcie legend – Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Michałem Materlą. Bilety dostępne od 130 zł.

Targi staroci i rękodzieła

 Niedzielny targ osobliwych, bardzo oryginalnych przedmiotów oraz spacer po Księżym Młynie i Kocim Szlaku to dobry pomysł na rodzinne spędzenie wczesnego popołudnia. 

Na zwiedzających czekać będą kramiki z perełkami dizajnu wyciągniętymi ze strychów i piwnic, wyrobami lokalnych rzemieślników oraz stoiska z produktami eko, plakatami, książkami, winylowymi płytami oraz dziwacznymi bibelotami niewiadomego przeznaczenia.

Targ usytuowany jest przy Kocim Szlaku, rozpocznie się w niedzielę (29 maja) o godz. 11:00 i potrwa do 17:00. 

Świętując urodziny Beethovena

Orkiestra Polish Camerata zaprasza łodzian w niedzielę (29 maja) na bezpłatny koncert wybranych arcydzieł muzycznych skomponowanych przez Ludwiga van Beethovena. 

Wydarzenie odbędzie się w ramach VII Festiwalu Polish Camerata Swojemu Miastu, którym muzycy świętują 250. rocznicę urodzin kompozytora. 

Podczas koncertu zabrzmią: Uwertura koncertowa „Coriolan" op. 62, Uwertura do dramatu „Egmont" op. 84 oraz VI Symfonia F-dur „Pastoralna" op. 68. Start w niedzielę o godz. 17:00 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym (ul. Radwańskiej 37). Wstęp wolny.

Koncert na marimbę i wiolonczelę

Ewelina Hajda i Anna Furkałowska, dwie wyjątkowe instrumentalistyki, wystąpią na wspólnym koncercie w Muzeum Książki Artystycznej (ul. Tymienieckiego 24). 

Zarówno Ewelina Hajda, grająca na marimbie, jak i Anna Furkałowska, wiolonczelistka, to niezwykle utalentowane ubiegłoroczne stypendystki Prezydenta Miasta Łodzi. Ich wspólny występ zainicjuje serię muzycznych, kameralnych spotkań z łódzką publicznością pod hasłem „Bliżej". Start w niedzielę (29 maja) o godz. 19:00. Wstęp wolny. 

Letnie spacery po Łodzi 

Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl wakacyjnych spacerów z przewodnikiem. Spacery odbywać się będą przez całe wakacje aż do końca września włącznie. 

Pierwszy wystartuje już w sobotę (28 maja) o godz. 11:00 sprzed Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28. Kolejny o godz. 14:00 oraz w niedzielę (29 maja) o godz. 11:00. 

Przewodnicy opowiedzą m.in. o Izraelu Poznańskim i jego imperium, historii Starego Miasta, magicznych podwórkach najsłynniejszej łódzkiej ulicy, wspaniałych muralach i street-artowych instalacjach. Bilety: 20 zł, dla posiadaczy Karty Łodzianina zniżka na bilet 20%.

Zobacz także

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... Read more

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Kontakt