Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

TME SMS Łódź poznały rywalki na drodze do Ligi Mistrzyń. Gdzie i z kim zagrają?

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzyń. TME SMS walkę o miejsce w zasadniczej fazie najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie rozpocznie 18 sierpnia na stadionie im. Władysława Króla. Pierwszym rywalem podopiecznych Marka Chojnackiego będzie belgijski RSC Anderlecht Femini Bruksela.

TME SMS Łódź  -  fot. TME
TME SMS Łódź zagrają w Lidze Mistrzyń , fot. TME

– Na razie nie mamy praktycznie żadnych informacji na temat tego zespołu. To się jednak z pewnością zmieni. Do meczu jest jeszcze trochę czasu, więc zdążymy zebrać odpowiednie materiały do analizy gry mistrzyń Belgii. Zrobimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się do tego starcia – powiedział po losowaniu szkoleniowiec TME SMS.

Trzy dni po meczu z Anderlechtem łodzianki zagrają z Gintrą-Universitetas Szawle (Litwa) lub Kuopionem Palloseura (Finlandia). Te zespoły również będą ze sobą rywalizowały na obiekcie przy al. Unii. To efekt formuły eliminacji, które na tym etapie kwalifikacji toczyć się będą w formie jedenastu miniturniejów. Z każdego do trzeciej rundy awansuje tylko jeden zespół. Mecze rozgrywane będą bez rewanżów. Drużyny, które wygrają spotkania zaplanowane na 18 sierpnia, trzy dni później staną do walki o awans. Pokonani 21 sierpnia zmierzą się w walce o trzecie miejsce.

– Po losowaniu z umiarkowanym optymizmem czekamy na sierpniowe mecze. W tej czwórce nie ma zdecydowanego faworyta, więc starcia powinny być wyrównane i emocjonujące. Mam nadzieję, że pokażemy się w nich z najlepszej strony i  będziemy się liczyć w walce o awans – podsumował Chojnacki.

Turniej w Łodzi

Ekipa z Milionowej już podczas fety zorganizowanej z okazji zdobycia mistrzostwa Polski nie ukrywała, że będzie chciała być gospodarzem miniturnieju ze swoim udziałem. Był to główny cel misji prezesa klubu Janusza Matusiaka i Rafała Eslingera z firmy TME, którzy pojechali na losowanie do Szwajcarii. – Jesteśmy gotowi do rozmów na temat organizacji turnieju. Wiele będzie jednak zależało od tego, kto trafi do naszej grupy. Jeśli znajdzie się w niej jakiś potentat, to pewnie będzie chciał grać na własnym obiekcie. W przeciwnym wypadku wszystko jest możliwe – mówił przed wyjazdem do Nyonu Matusiak. 

Ostatecznie szwajcarska misja zakończyła się powodzeniem i wszystko ułożyło się po myśli łódzkiej ekipy. Dla zespołów z Belgii, Finlandii i Litwy mecze w Polsce okazały się optymalnym rozwiązaniem, dzięki czemu nie było większych problemów z przekonaniem ich do przyjazdu do Łodzi. Tak więc 18 sierpnia na Stadionie Króla TME SMS zagra z Anderlechtem, a Gintra-Universitetas zmierzy się z Kuopionem. Trzy dni później zwycięzcy tych spotkań walczyć będą o awans do trzeciej rundy kwalifikacji, a pokonani rozegrają mecz o trzecie miejsce.

Start przygotowań

Łodzianki przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w poniedziałek, 4 lipca. Będzie w nich brała udział m.in. reprezentantka Polski Daria Sokołowska, która w przerwie letniej przeniosła się do Łodzi z KKP Bydgoszcz. To na razie jedyna zmiana w mistrzowskiej kadrze TME SMS. 

Zobacz także

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... Read more

Kontakt