Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Remont Przybyszewskiego wkracza w drugi etap. Zmiany w komunikacji MPK Łódź

Modernizacja ul. Przybyszewskiego jest podzielona na trzy części. Za 2 tygodnie, w poniedziałek (1 sierpnia), wystartuje jej drugi etap. Prace obejmą wymianę jezdni, chodników i torowiska.

Przybyszewskiego przed remontem -  fot. ŁÓDŹ.PL
Drugi etap remontu Przybyszewskiego obejmie odcinek od ul. Grabowej do pl. Reymonta , fot. ŁÓDŹ.PL

Wykonawca przebudowy drugiego etapu ul. Przybyszewskiego ma rok na oddanie ulicy do użytku. Prace obejmą odcinek od ul. Grabowej do pl. Reymonta. Start zaplanowano 1 sierpnia – dokładnie za 2 tyg. 

Inwestycja, którą wykona Budomal, będzie realizowana w systemie projektuj-buduj. Oznacza to, że firma najpierw musi przygotować projekt, zdobyć niezbędne uzgodnienia i pozwolenia, a następnie zrealizować całą budowę. 

Nie znaczy to jednak, że pierwsze tygodnie upłyną jedynie na sprawach papierkowych”. Budomal nie zamierza tracić czasu i część prac, które nie wymagają pozwoleń na budowę, zacznie realizować już w sierpniu. Ekipa rozpocznie inwestycję od demontażu trakcji, torowiska i zerwaniu starej nawierzchni.

Remont Przybyszewskiego - zmiany MPK Łódź

Wejście wykonawcy na kolejny odcinek ul. Przybyszewskiego oznacza zmiany w komunikacji. Co ważne, trasę zmienią przede wszystkim tramwaje linii 3. Zamiast skręcać ze Stajni Jednorożców w ul. Piotrkowską, pojadą one trasą WZ do skrzyżowania marszałków, a dalej al. Rydza-Śmigłego. Stamtąd skręcą w ul. Przybyszewskiego i dojadą do ul. Nurta-Kaszyńskiego.

Autobusy komunikacji zastępczej pojadą wyremontowaną wcześniej ul. Zarzewską. To właśnie ona i równoległa do ul. Przybyszewskiego ul. Milionowa będą podstawowymi objazdami na czas przebudowy. 

Jak zmieni się ul. Przybyszewskiego?

Zakres prac od pl. Reymonta do ul. Grabowej obejmie całą szerokość pasa drogowego, w tym m.in. przebudowę 800 m jezdni i chodników ze zjazdami, budowę miejsc parkingowych, przebudowę oświetlenia, wymianę słupów, infrastruktury podziemnej poszczególnych gestorów, przebudowę odwodnienia, wykonanie nasadzeń zieleni w postaci drzew oraz krzewów.

Do tego doliczyć należy oczywiście przebudowę całej infrastruktury tramwajowej na tym odcinku – torowej, sieciowej i przystankowej, w tym montaż tablic Informacji Pasażerskiej oraz stylizowanych wiat przystankowych.

We współpracy z Łódzką Spółka Infrastrukturalną przebudowany zostanie również wodociąg.


Projekt pn. "Program niskoemisyjnego transportu miejskiego – przebudowa linii tramwajowej w ul. Przybyszewskiego na odcinku od Placu Reymonta do posesji nr 42 wraz z budową węzła przesiadkowego i przebudową torowiska od wiaduktów Przybyszewskiego do ul. Lodowej" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA.RPLD.03.01.03-10-0001/19 zawartej w dniu 29 lipca 2021 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Polecane aktualności

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

Kontakt