Expo Horticultural 2024, czyli droga do zielonego miasta

Expo Horticultural 2024 zwróci uwagę świata na Łódź. Trwają przygotowania do tego wydarzenia, któremu towarzyszy hasło "Natura miasta".

Wśród międzynarodowego grona prelegentów była prezydent Łodzi Hanna Zdanowska -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Wśród międzynarodowego grona prelegentów była prezydent Łodzi Hanna Zdanowska , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

W murach Uniwersytetu łódzkiego odbyła się konferencja naukowa "Środowisko przyrodnicze a rozwój", podczas której szeroko prezentowano idee Expo 2024 w Łodzi. Była to też okazja do wymiany doświadczeń między osobami, które brały już udział w Green Expo oraz tymi, którzy się do tego przedsięwzięcia przygotowują. Wśród międzynarodowego grona prelegentów była prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która podkreślała m.in., że zieleń w mieście podwyższa jakość życia oraz wartość inwestycji, sprzyja naszemu zdrowiu, odpoczynkowi oraz rekreacji, a także buduje pozytywny i nowoczesny wizerunek miasta. 

- Expo 2024 to dla Łodzi szansa na przyspieszenie, skupienie inwestycji na zagadnieniach, które są ważne dla łodzian. Zielone Expo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy bardzo często zwracają uwagę na zagospodarowanie przestrzeni miasta zielenią i kwiatami. Bo ta wystawa nie jest celem samym w sobie, lecz elementem naszej drogi do zielonego miasta i przyjaznej przestrzeni wokół nas - mówiła prezydent. 

Prezydent zwróciła też uwagę na już podejmowane w Łodzi działania takie jak rewitalizacja parków, tworzenie parków kieszonkowych, nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów czy tworzenie ulic ogrodów. 

W 2024 roku Łódź będzie gospodarzem wystawy Expo Horticultural w 2024 roku. Celem wydarzenia będzie promocja innowacji w kształtowaniu miejskiego krajobrazu, ogrodnictwa, żywienia i ochrony środowiska. Będzie platformą wymiany doświadczeń pozwalających poprawić jakość życia w miastach. 

Green Expo to jedna z najpopularniejszych wystaw na świecie. W Łodzi potrwa 5 miesięcy - od kwietnia do września 2024 roku. Zostanie zorganizowana na obszarze 75 ha. Organizatorzy spodziewają się 4 mln odwiedzających.

Related News

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... Read more

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... Read more

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... Read more

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... Read more

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... Read more

Kontakt