Prologis Park Łódź buduje w Łodzi. To "gotowy scenariusz na sukces"

Zawieszono wiechę na pierwszym budynku Prologis Park Łódź o powierzchni 16 500 mkw.

Prologis świętował zawieszenie wiechy na obiekcie magazynowym w łódzkim parku dystrybucyjnym -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Prologis świętował zawieszenie wiechy na obiekcie magazynowym w łódzkim parku dystrybucyjnym , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Prologis to światowy lider nieruchomości logistycznych. Dziś (27 września) świętował uroczystość zawieszenia wiechy na nowo powstającym obiekcie magazynowym w swoim pierwszym parku dystrybucyjnym w Łodzi. Ukończenie budynku o powierzchni 16 500 metrów kwadratowych planowane jest na początek 2019 roku. Docelowo w ramach inwestycji powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni 93 000 metrów kwadratowych.

Szybko rozwijający się region łódzki jest obecnie najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Hasłem przewodnim uroczystości był "Gotowy scenariusz na logistyczny sukces", co jest podkreśleniem potencjału, jaki niesie dla klientów park zlokalizowany w sercu Polski Centralnej. Tematem spotkania, w którym udział wzięli: prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, przedstawiciele samorządu, klienci, media i partnerzy biznesowi Prologis, była rola Łodzi na logistycznej mapie Polski.

- Polska Centralna to region, którego pozycja na przestrzeni ostatnich lat znacząco umocniła się nie tylko na polskiej, ale na europejskiej mapie logistycznej. Nasza nowa inwestycja w Łodzi znajduje się w granicach jednego z najlepiej prosperujących miast w naszym kraju, dzięki czemu może funkcjonować jako pożądany w sektorze e-commerce obiekt typu Last TouchTM, który umożliwia szybką dostawę towarów bezpośrednio do drzwi konsumentów - komentował Paweł Sapek, senior vice president, country manager Prologis w Polsce, dodając: - Wierzymy, że w związku ze swoją lokalizacją na skrzyżowaniu europejskich korytarzy transportowych i najnowocześniejszymi rozwiązaniami, Prologis Park Łódź stanie się gotowym scenariuszem na sukces dla naszych klientów.

Prologis Park Łódź jest pierwszym w Polsce obiektem Prologis zaprojektowanym i budowanym w oparciu o trójwymiarowy model BIM (ang. Building Information Modeling - modelowanie informacji o budowaniu). Deweloper zapewnia klientom również całodobową ochronę, obsługę techniczną oraz opiekę dedykowanego zespołu zarządców nieruchomości Prologis. Jest to kolejny park Prologis, w zarządzaniu którym wykorzystane zostaną nowoczesne technologie - między innymi system smart meteringu oraz platforma Singu FM, które umożliwiają między innymi szacowanie zużycia energii, wspierając zarządzanie kosztami i operacjami na terenie budynku i parku. Podobnie jak inne nowo powstałe inwestycje Prologis, po zakończeniu budowy zostanie poddany certyfikacji BREEAM.

- Serdecznie dziękuję za zaufanie, którym obdarzyliście Państwo nasze miasto decydując się na rozpoczęcie inwestycji w Łodzi. Doskonała lokalizacja naszego miasta w sercu Europy i centrum Polski, na skrzyżowaniu dwóch kluczowych korytarzy transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T) oraz przede wszystkim dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej to bez wątpienia "gotowy scenariusz na sukces". W ciągu ostatnich kilku lat Polska Centralna, w tym miasto Łódź, stała się najbardziej pożądaną lokalizacją dla sektora logistycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Wierzę, że przed nami kolejne lata intensywnego rozwoju tego sektora w Łodzi i regionie. Jest mi niezmiernie miło, że kolejny światowy gracz na rynku nieruchomości magazynowych wkracza do Łodzi. To dla nas łodzian bardzo wyraźny sygnał, że miasto dynamicznie się rozwija i jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Zlokalizowany w administracyjnych granicach miasta, w dzielnicy Widzew-Olechów, Prologis Park Łódź jest jednym z najlepiej skomunikowanych parków logistycznych w Polsce. Inwestycja znajduje się w okolicach geograficznego środka Polski, 12 kilometrów na zachód od centrum Łodzi, w odległości trzech kilometrów od autostrady A1 (łączącej Katowice z Gdańskiem) i 21 kilometrów od węzła Stryków, gdzie krzyżują się autostrady A1 i A2 - europejskie korytarze transportowe. Park położony jest bezpośrednio przy przystankach komunikacji miejskiej oraz blisko bocznicy kolejowej.

Prologis Park Łódź uzupełni portfolio magazynów i nieruchomości przemysłowych Prologis w Polsce Centralnej, do których należą inwestycje w Strykowie i Piotrkowie Trybunalskim o łącznej powierzchni 262 000 metrów kwadratowych. Z portfolio operacyjnym 4,5 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 czerwca 2018 r.).

Polecane aktualności

Kulturalny Dzień Dziecka w Łodzi

Daria Głowacka / ŁCW

Dzień Dziecka online w Łodzi zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń medialnych... Read more

Zakończyły się badania pracowników przedszkoli miejskich na obecność COVID-19

Monika Pawlak

Ostatnich 42 pracowników przedszkoli miejskich z niepewnym wynikiem testu przesiewowego na obecność... Read more

Cezary Radzimiński, inicjator akcji #PierwszaLinia -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

#PierwszaLinia – Łódź nie boi się medyków

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Ruszyła akcja #PierwszaLinia. To wyraz wsparcia, solidarności i wdzięczności łodzian dla personelu... Read more

Rozpoczyna się budowa sieci kanalizacyjnej na łódzkim Wiskitnie

ŁSI

Bez szamb, za to z kanalizacją i nowym asfaltem. Łódzka Spółka Infrastrukturalna rozpoczyna budowę... Read more

Otwarcie szkół w Łodzi. Ruszają zajęcia opiekuńcze dla najmłodszych uczniów

Od poniedziałku 1 czerwca w łódzkich szkołach podstawowych prowadzone będą zajęcia... Read more

Kontakt