Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Basen, biblioteka, miejsce spotkań i plac zabaw. Takie ma być Centrum Kulturalno-Sportowe na Widzewie

Nowy basen, nowa biblioteka, miejsce spotkań i plac zabaw – nowe Centrum Kulturalno-Sportowe powstanie na Widzewie.

Prezydent Hanna Zdanowska zapowiedziała, że czas realizacji takiego obiektu to około 2,5 roku -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ
Prezydent Hanna Zdanowska zapowiedziała, że czas realizacji takiego obiektu to około 2,5 roku , fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Nowy ośrodek kulturalno-sportowy powstanie na osiedlu Olechów-Janów, u zbiegu ul. Hetmańskiej i planowanego przedłużenia ul. Przybyszewskiego, między ul. Piasta Kołodzieja a ul. Rocha Kowalskiego. Znajdzie się tam miejsce dla centrum kultury z salą widowiskową oraz basenu z sauną, zjeżdżalnią i strefą dla dzieci. Przewidziano również siedzibę dla biblioteki osiedlowej i przestrzeń gastronomiczno-wypoczynkową oraz ekspozycyjną.

W sąsiedztwie powstanie też siłownia na świeżym powietrzu. Planowane atrakcje dla najmłodszych to m.in. pumptrack i kreatywny plac zabaw. Dla starszych również miejsce spotkań. A dodatkowo teren zielony i skwer z wybiegiem dla psów. - Liczę, że czas realizacji takiego obiektu to około 2,5 roku. Obecnie zrobiliśmy koncepcję, którą właśnie prezentujemy. Zamówiliśmy już plan funkcjonalno-użytkowy dla tego tak potrzebnego i wyczekiwanego przez mieszkańców Janowa i Olechowa kompleksu kulturalno-sportowego. Po jego opracowaniu oszacujemy koszty całej inwestycji - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W ramach części sportowej projektowany jest basen 25-metrowy, z 6 torami umożliwiającymi organizację zawodów sportowych o zasięgu lokalnym, ponadto wygodny basen do nauki pływania, jacuzzi, strefa dla maluszków z zabawkami i zjeżdżalniami wewnętrznymi optymalnymi dla małych odbiorców.

- Mieszkańcy wschodniej części Łodzi od lat marzyli o tym, żeby powstał kryty basen i dom kultury. Olechów-Janów to dziś najprężniej rozwijające się osiedle w Łodzi. A dotychczas nie było tam tego typu obiektu. Dlatego z przyjemnością informujemy o tym, że na Widzewie powstanie kryty basen, gdzie będą mogli spędzać czas rodzice z dziećmi, gdzie będzie można uczyć się pływać, ale także popływać rekreacyjnie. A co najistotniejsze obiekt basenowy będzie połączony z domem kultury, z centrum kulturalno-rozrywkowym i biblioteką. To ważne, żeby pojawiło się tam miejsce z ofertą popołudniowych zajęć dla dzieci i przedpołudniowych dla ludzi starszych. Lokalizacja jest najlepsza, jaką można sobie wymarzyć. Spacerując, będzie do niej można dotrzeć w kilka minut - podkreślał przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak.

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... Read more

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... Read more

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... Read more

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... Read more

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... Read more

Kontakt