Dowiedz się, jak wyglądać będzie EXPO Horticultural 2024. Weź udział w spacerach po parkach i konsultacjach

Trwają przygotowania do Expo Horticultural 2024. Jeszcze w tym miesiącu podpisana zostanie umowa na przygotowanie Studium Wykonalności całego projektu. Miasto zabiega o jak najszersze włączenie łodzian w prace nad wystawą.

 -  fot. Stefan Brajter

- Chcemy, żeby łodzianie zaakceptowali formułę EXPO, żeby wydarzenie odpowiadało na realne potrzeby miasta – mówi Maciej Riemer, kierownik oddziału ds. EXPO. - Opracowano projekt rewaloryzacji pierwszego parku w ramach Expo 2024 – Parku Helenów. W ciągu miesiąca podpiszemy umowę na przygotowanie Studium Wykonalności wystawy, nad którym prace zajmą kilka miesięcy, a firma je przygotowująca zostanie zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych. Gorąco zachęcamy jednak łodzian już teraz do spotkań z nami i przekazywania nam swoich oczekiwań i sugestii odnośnie kształtu, organizacji wystawy i przygotowań do niej.

Jednocześnie prowadzone są szeroko zakrojone działania informacyjno-promocyjne i edukacyjne. Tej jesieni miasto rozpoczęło cykl spacerów po łódzkich parkach, w których oprócz wyspecjalizowanych przewodników uczestniczą przedstawiciele UMŁ opowiadający o  działaniach planowanych w ramach przygotowań do EXPO 2024. Miasto wzięło także udział w branżowych targach „Zieleń to życie” w Warszawie, współpracuje ze środowiskiem akademickim, bierze udział w konferencjach, planuje działania promocyjne podczas przyszłotygodniowych Igrzysk Wolności. Łódź odwiedzili również eksperci z zagranicy, m.in. z Indonezji, Niemiec, a także Antalii, która organizowała EXPO Horticultural 2016. - Tego  typu działania będziemy kontynuowali w przyszłym roku i  w latach kolejnych – zapewnia Anna Wierzbicka z Wydziału ds. Zarządzania Projektami. -  Zależy nam na włączeniu łodzian w działania związane z Wystawą. Przeprowadziliśmy konsultacje społeczne dotyczące prac w ramach  rewaloryzacji Parku Helenów. Mamy także nadzieję na udział łodzian w pracach nad studium wykonalności.

W kolejnych spacerach po łódzkich parkach będzie można wziąć udział już w najbliższy weekend – w sobotę, 3 listopada, organizatorzy zapraszają o godz. 15.00 do Parku Staszica  i o godz. 19.00 do Parku Źródliska na wieczorny spacer z niespodzianką. W niedzielę o 10.30 ponownie można będzie spotkać się z przewodnikiem w Parku Źródliska I, a o 15.00 w Parku Ocalałych. 11 listopada o godz. 13.00  w Parku 3 Maja odbędzie się gra miejska podsumowująca wszystkie spacery.

Polecane aktualności

Rusza XVII Festiwal Dobrego Smaku!

Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Festiwalu Dobrego Smaku oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń zapraszają w podróż do lat 20. i 30. dzięki... Read more

Wizualizacja Zajezdnia

Wraca tramwaj do Konstantynowa

Małgorzata Loeffler / ZIM

Linię zamknięto przez krytyczny stan techniczny. Teraz zostanie odnowiona. Konstantynowską linię... Read more

Odyseja -  M. Marciniak

Nowy cykl dla pasjonatów tańca: Choreografia Miasta

Zuzanna Bociąga / ŁCW

W ten weekend odbędzie się kolejny spektakl tańca w ramach nowego cyklu w harmonogramie bezpłatnych... Read more

Kinga Dębska

Kinga Dębska w Łódzkiej Alei Gwiazd

Jacek Słodziński / BPiNM

14 sierpnia o godzinie 12.00 w Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 80 zostanie odsłonięta... Read more

Plan dla Osiedli

Plan dla Łódzkich Osiedli. Kolejna droga w Andrzejowie z asfaltem

Tomasz Walczak / UMŁ

W ramach realizowanego od kilku lat Planu dla Osiedli rewitalizujemy oraz remontujemy drogi,... Read more

Kontakt