Urząd Miasta Łodzi

Najważniejsze wydarzenia 2019 roku w sektorze usług dla biznesu odbywają się w Łodzi

W czwartek, 24 stycznia, w Hali Expo w Łodzi odbywają się dwa najważniejsze i największe wydarzenia otwierające 2019 rok w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, czyli The BSS Forum: Building The Future oraz Gala Outsourcing Stars. Organizatorem obu przedsięwzięć jest Fundacja Pro Progressio, natomiast partnerem strategicznym tegorocznej edycji zostało Miasto Łódź.

Podczas BSS Forum prezydent Zdanowska przekonywała, że duopolis nie jest już jedynie ideą, to naprawdę się dzieje -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Podczas BSS Forum prezydent Zdanowska przekonywała, że duopolis nie jest już jedynie ideą, to naprawdę się dzieje , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Początek roku to doskonała okazja do podsumowania osiągnięć, a także zagrożeń, przed którymi stanęła branża BSS w ostatnich miesiącach. Trzecia edycja całodniowego forum dyskusyjnego to odpowiedź na szereg pytań dotyczących wyzwań sektora nowoczesnych usług dla biznesu w nadchodzącym roku. Eksperci Fundacji Pro Progressio przez ostatnie 10 miesięcy badali sektor BSS, a dzięki współpracy z międzynarodowymi organizacjami, takimi jak IAOP, Emerging Europe Alliance, Deutscher Outsourcing Verband i innymi, przygotowali agendę odpowiadającą na realne potrzeby branżowe. Dlatego The BSS Forum w Łodzi skupi się na trzech elementach: człowiek, robot, proces.

Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio powiedział: - Przez wiele miesięcy prowadziliśmy rozmowy z wieloma organizacjami z Polski i Europy, zbieraliśmy dane i opinie z całego świata, czego efektem jest scenariusz naszego Forum. Postanowiliśmy odejść od standardowych paneli dyskusyjnych i zastąpiliśmy je szeregiem wystąpień typu "Power Speech" oraz wymiany poglądów wraz z kreśleniem możliwych scenariuszy dalszego rozwoju w takich obszarach, jak m.in. Process Excellence, Lean, Employer Branding, sprzedaż, wizerunek marki w Internecie, zastosowanie teorii gier w biznesie, automatyzacja i robotyzacja. Tematyka wydarzenia wpisuje się w ramy największego aktualnie projektu infrastrukturalnego w Europie, czyli koncepcji Duopolis. Jesteśmy świadkami jak futurystyczna wizja urbanizacyjna staje się realna, a odległość między Łodzią a Warszawą coraz mniejsza.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała: - Koncepcja Duopolis jest ściśle związana z projektem Nowego Centrum Łodzi, które wkracza w kluczową fazę. W niedalekiej przyszłości zaoferujemy rynkowi pierwszoklasową powierzchnię biurową w dzielnicy oddalonej od stolicy o godzinę drogi. Dzielnicę, która funkcjonalnie będzie sprzężona z Warszawą, oferując jednocześnie wszelkie atuty Łodzi takie, jak niższe koszty. Wszystko to za sprawą wzniesionego tam najnowocześniejszego dworca kolejowego w Europie. Chcemy przekonać inwestorów, że najbardziej optymalną formułą inwestowania w centralnej Polsce jest oparcie się o dwie lokalizacje równocześnie, Warszawę z jej wszelkimi atutami wynikającymi ze statusu stołecznego oraz Łódź, miasto o bardziej offowym charakterze z unikalnymi uczelniami. Wracając do NCŁ, wraz z nadejściem 2019 r. Łódź stanie przed wielkim wyzwaniem komercjalizacji przestrzeni biurowej w nieznanej dotąd dla miasta skali. Takie cele wymagają przeformułowania dotychczasowego sposobu, w jaki przyciągaliśmy do miasta inwestycje. Musimy stworzyć coś unikalnego, w naszym mniemaniu taką właśnie rolę może odegrać świetnie skomunikowany obszar metropolitalny, liczący 4 miliony mieszkańców, będący miejscem, które jest gospodarczym sercem CEE. Znajdujący się na przecięciu szlaków komunikacyjnych między Europą Zachodnią a Wschodnią, wkrótce wzmocniony przez największe lotnisko w regionie CEE. Duopolis nie jest już jedynie ideą, to naprawdę się dzieje!

Zwieńczeniem merytorycznych dyskusji będzie wieczorna gala, podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu Outsourcing Stars oraz wręczone prestiżowe statuetki dla najbardziej i najszybciej rozwijających się firm branży BSS oraz instytucji wspierających jej otoczenie w 2018 r. Udział liderów sektora z Polski i z zagranicy nadaje obu wydarzeniom rangę międzynarodową, a wysoka jakość merytoryczna oraz relacje nawiązywane podczas sesji networkingowych, pozwalają na budowę coraz mocniejszego potencjału gospodarczego naszego kraju i tym samym rodzi się optymizm w patrzeniu na przyszłość polskiego sektora BSS.

Szczegółowe informacje dotyczące The BSS Forum: Building The Future oraz Gali Outsourcing Stars 2019 są dostępne na stronie: www.bssforum.com

Polecane aktualności

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... Read more

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... Read more

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... Read more

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... Read more

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... Read more

Kontakt