„Praktykuj w Łodzi-staże wakacyjne 2019” – rusza nabór Partnerów projektu

Zapraszamy pracodawców – fundatorów staży do współpracy w tegorocznej edycji największego łódzkiego programu stażowego „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne 2019” organizowanego w ramach programu „Młodzi w Łodzi”.

- Mówimy dzisiaj o projekcie, który cieszy się ogromnym i z roku na rok rosnącym zainteresowaniem. Jego celem jest nie tylko umożliwienie łódzkim studentom i absolwentom zdobycia doświadczenia zawodowego ułatwiającego znalezienie atrakcyjnej pracy. Promujemy także wśród pracodawców staże wakacyjne, bo to doskonały sposób pozyskiwania wartościowych, wykwalifikowanych  pracowników gotowych związać się z daną firmą na dłużej. Nasze doświadczenie pokazuje, że ponad 80% podmiotów uczestniczących w projekcie nawiązuje dalszą współpracę z wybranymi stażystami. To cieszy, zwłaszcza, że płatne staże fundują najprężniej rozwijające się przedsiębiorstwa z Łodzi i regionu, reprezentujące bardzo różne branże m.in. IT i BPO/SSC, produkcyjną, budowlaną, finansową, logistyczną, marketingową, farmaceutyczną i medyczną, architektoniczną – mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi. I dodaje: - Wszystkie staże w projekcie są płatne, w tym roku minimalna godzinowa stawka dla stażysty wynosi 14,70 zł brutto, co daje minimum 2250 zł brutto za miesięczny staż w pełnym wymiarze czasu pracy. Dziękuję bardzo wszystkim dotychczasowym partnerom projektu i zachęcam kolejne firmy do włączania się w niego, bo to po prostu efektywny sposób na pozyskanie młodych, świetnie wykształconych kadr.

Jak informuje Adam Pustelnik, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ, do nowej edycji projektu zgłosiło się na tę chwilę już 12 partnerów, deklarując w sumie ponad 80 staży. Chęć przystąpienia do programu pracodawcy mogą zgłaszać jeszcze do 28 lutego 2019 roku. Głównym, największym partnerem miasta w tegorocznej edycji projektu jest firma Clariant, globalny lider w  pionie usług dla biznesu

- Młodzi ludzie są dla naszej firmy niezwykle ważni. Uważamy staże za praktykę po prostu obopólnie korzystną. Dla nas jest źródłem pozyskania wartościowych pracowników. Dla młodych ludzi to okazja do zdobycia zawodowego doświadczenia. Dla wielu z nich jest to pierwsza poważna styczność z firmą międzynarodową, a my jesteśmy firmą bardzo międzynarodową, bo jako centrum usług wspólnych obsługujemy i Amerykę Łacińską, i Europę. W ciągu ostatnich dwóch lat praktyki letnie odbyło u nas blisko 30 osób. Część z nich zdecydowała się z nami zostać. W 2019 roku  zaproponujemy praktyki letnie podobnej liczebnie grupie i bardzo serdecznie zapraszamy do nas wszystkich zainteresowanych ze znajomością języków obcych – podkreśla Ewa Zając, Country HR Manager Poland w firmie Clariant.

 

Przebieg projektu:

 • Pracodawcy zgłaszają swój udział w projekcie do 28 lutego 2019 r.  deklarując przynajmniej 1 staż wakacyjny trwający minimum 1 miesiąc w okresie lipiec-wrzesień 2019 r.
 • Wszystkie staże w projekcie są płatne. Minimalne wynagrodzenie dla stażysty wynosi 14,70
 • Rekrutacja kandydatów na staż będzie trwać od 1 do 26 kwietnia 2019 r.
 • Na staże będzie można aplikować poprzez serwis praktyki.lodz.pl.
 • Organizator – Urząd Miasta Łodzi przeprowadzi kampanię informacyjno-promocyjną dotyczącą projektu oraz fundatorów staży w oparciu o kanały informacyjne takie jak:
 • kampania outdoorowa
 • kampania w social mediach, Internecie oraz prasie
 • materiały drukowane rozpowszechniane w tracie trwania targów pracy, szkoleń i innych wydarzeń dedykowanych studentom i absolwentom.
 • Organizator zapewnia przeprowadzenie rekrutacji, a na życzenie fundatora, może dokonać preselekcji nadesłanych aplikacji kandydatów lub udostępnić firmie wszystkie aplikacje.
 • Laureatów projektu poznamy w czerwcu.
 • Pierwsze staże rozpoczną się od 1 lipca 2019

 

Edycja projektu 2018 w liczbach:

 • 6000 złożonych aplikacji
 • 200 stażystów - laureatów projektu.
 • 68 łódzkich firm – fundatorów staży
 • 80% firm zatrudniło stażystów po odbytym stażu.

 

Szczegółowe informacje o projekcie na stronie: praktyki.lodz.pl

Polecane aktualności

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto - fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Mamy zestaw obowiązkowy dla każdego, kto chce poznać Łódź. W środku Łódzkiej Tytki Turysty: mapa... Read more

Szkoły średnie gotowe na podwójny rocznik - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Szkoły średnie gotowe na podwójny rocznik

Monika Pawlak / BRP

Rekrutacja do szkół średnich formalnie zakończy się 30 sierpnia, ale szkoły są już gotowe na... Read more

Od września łatwiej na drogach, oraz więcej autobusów i tramwajów - fot. z arch. UMŁ

Od września łatwiej na drogach, oraz więcej autobusów i tramwajów

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kończymy kilka remontów dróg. Od września łatwiej będzie przejechać przez centrum. Na swoje trasy z... Read more

Odnaleziony po latach 100-letni pamiętnik Heleny Geyer trafił do muzeum - mat. prasowe

100-letni pamiętnik Heleny Geyer trafił do Centralnego Muzeum Włókiennictwa

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Z początkiem roku do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi trafił prawdziwy klejnot. Oryginalny,... Read more

"Sierpniową maturę" łatwiej zdać po miejskich korepetycjach - fot. Monika Pawlak / UMŁ

"Sierpniową maturę" łatwiej zdać po miejskich korepetycjach

Monika Pawlak / BRP

Ponad 30 maturzystów, którzy w maju nie zdali egzaminu skorzystało z miejskich, bezpłatnych... Read more

Kontakt