Inauguracja VI Łódzkich Senioraliów - koncert Skaldów

Zapraszamy do udziału w Inauguracji VI Łódzkich Senioraliów, która odbędzie się w dniu 12 maja w godzinach 14-19:00 w Pasażu Schillera. W programie występy artystyczne grup seniorskich i międzypokoleniowych, bezpłatne badania, porady specjalistów, warsztaty, zajęcia sportowo - rekreacyjne i wiele innych. Ukoronowanie wydarzenia będzie koncert Skaldów.

Już niedługo rozpoczną się  "VI Łódzkie Senioralia" – w tym roku Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz ponad 100 partnerami przygotował 500 wydarzeń, które odbywać się będą na terenie całego miasta w dniach 12-24 maja. 

 

SCENA 

Podczas inauguracji na scenie zaprezentują się również grupy seniorskie i międzypokoleniowe, w tym m.in.:

 • Grupa teatralno-wokalna „ Zawsze młodzi”
 • Modelki i modele 60+ w „Pokazie mody (Nie) dojrzałej”
 • Towarzystwo Śpiewacze „Anna”
 • Chór "Jagiellonki"
 • Zespół Cheerleaders
 • Kabaret Wacław i Jego Ferajna 
 • Szkoła Tańca Horyzont – tanieć w kręgu
 • Grupa taneczna " Pełne Wdzięku"
 • Babcie w Locie z Dziadkiem
 • Zespół „Na piątkę”
 • Podopieczni Fundacji Gajusz
 • Go Pomost! Volunteers Dance Group

 

STREFA NAMIOTÓW

Podczas inauguracji tegorocznej edycji poza występami artystycznymi, na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów w strefie namiotów.  

Seniorzy będą mogli w nich skorzystać m.in. z: zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, badań profilaktycznych (w tym: poziomu cukru, ostrości wzroku, słuchu, cery i skóry głowy),  porad kosmetycznych, dietetycznych, fizjoterapeutycznych i farmaceutycznych, a także analizy wieku serca i spirometrii.

Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, wśród których znajdą się m.in. stretching, ćwiczenia ogólnorozwojowe i taniec w kręgu.

Zainteresowani będą mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach artystycznych tj.  wykonywanie ozdób wiosennych, samodzielne sadzenie w doniczkach ziół i kwiatów, prezentacja technik wykonywania kartek okolicznościowych i zakładek do książek, , a nawet spróbować swoich sił w warsztatach cyrkomotorycznych wspomagających koordynację ciała.

 

W namiocie organizatorów będzie można odbierać materiały dla seniorów m.in. Informator „VI Łódzkie Senioralia”,  oraz Gazetę Senior. Ponadto na ww. stanowisku będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat projektu „Łódź – Miasto (Tele)Opieki” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Łódzkiego na lata 2014 - 2020 (dalej RPO WŁ 2014-2020) współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego (dalej EFS) oraz otrzymać dokumenty rekrutacyjne dla osób zainteresowanych użytkowaniem teleopaski bezpieczeństwa. 

 

BEZPŁATNE PRZEJAZDY MPK + AKCJA 50% ZNIŻKI 

Przypominamy, że wzorem lat poprzednich w trakcie trwania „Łódzkich Senioraliów” posiadacze Miejskiej Karty Seniora mają zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej oraz 50% zniżki na usługi u wybranych partnerów Karty.

 

Informacje o „VI Łódzkich Senioraliach” oraz Informator w wersji elektronicznej do pobrania  - https://uml.lodz.pl/seniorzy/projekty/lodzkie-senioralia/

 

 

 

Polecane aktualności

Rusza telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży

Jolanta Baranowska / UMŁ

Uruchamiamy dziś telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży. Na numer (42) 638 47 77 można dzwonić od... Read more

 - fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (26.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... Read more

Ulica Wyścigowa już gotowa - fot. Radosław Jóźwiak / UML

Ulica Wyścigowa już gotowa

Tomasz Walczak / BRzP

Zakończyła się przebudowa ulicy Wyścigowej, która znajduje się na Rudzie Pabianickiej. Inwestycja... Read more

Mural Jana Kowalewskiego - foto. Andrzej Janecki

Mural dla kryptologa

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

Przy ul. Nawrot 7 odsłonięto mural poświęcony porucznikowi Janowi Kowalewskiemu, genialnemu... Read more

Rekordowo niska liczba zwierząt w łódzkim schronisku

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Aktualnie w schronisku przebywa 256 psów i 50 kotów do adopcji. Pierwszy raz w historii schroniska,... Read more

Kontakt