Mieszkańcy zdecydują o kształcie wystawy "Zielonego Expo" w Łodzi

Przygotowania do Horticultural Expo 2024 przyspieszają. Trwa opracowywanie studium wykonalności projektu, w ramach którego przewidziano szereg działań partycypacyjnych i konsultacyjnych skierowanych do mieszkańców Łodzi i grup eksperckich.

W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD
W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD

- Chcielibyśmy zaprosić łodzian do wspólnego przygotowania wystawy, aby odpowiadała ona na potrzeby nas wszystkich. W ramach przygotowania studium wykonalności przez renomowana firmę PwC, zaplanowaliśmy kilka spotkań skierowanych do różnych środowisk, ekspertów, przedstawicieli NGO oraz mieszkańców Łodzi - mówi Maciej Riemer z Wydziału ds. Zarządzania Projektami UMŁ.

Jak poinformował Dionizy Smoleń z PwC Polska, w pierwszej kolejności zorganizowane zostaną punkty konsultacyjne, warsztaty programowe i kreatywne, a także drugi spacer badawczy.

  • Punkty konsultacyjne dla mieszkańców staną już w sobotę (11 maja) w parku Staromiejskim (godz. 9-12.30) oraz w parku Źródliska (godz. 14-18).
  • 14, 15, 16 i 22 maja w Centrum Dialogu (godz. 17-20) odbędą się warsztaty programowe skierowane do środowiska kultury, nauki, NGO, biznesu oraz mieszkańców.
  • 21 maja w Centrum Dialogu przewidziano również specjalny warsztat kreatywny pod hasłem "W poszukiwaniu prawdziwie łódzkiego parku".
  • Drugi spacer badawczy z udziałem łodzian zaplanowano 25 maja w parku im. 3 Maja oraz w parku im. Baden-Powella (godz. 11-13).

Wszystkie zebrane materiały partycypacyjne z konsultacji posłużą do uzupełnienia studium wykonalności, a także zaprezentowania wstępnej koncepcji organizacji Zielonego Expo w Łodzi w 2024 r.

Related News

Polecane aktualności

Pamięć o mecenas Agackiej-Indeckiej

Andrzej Janecki / BAM

W rocznicę katastrofy smoleńskiej, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz przewodniczący Rady... Read more

Park kieszonkowy przy ul. Kilińskiego 40

Kończą się prace w nowym parku kieszonkowym u zbiegu ulic Jaracza i Kilińskiego

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Rewitalizacja w Łodzi kwitnie – przybywa odnowionych kamienic, przebudowanych ulic oraz nowych,... Read more

Robot w szpitalu im. Jonschera

Robot pomoże miejskiemu szpitalowi w walce z koronawirusem

Jolanta Baranowska / UMŁ

Miejski szpital im. Jonschera testuje robota do dezynfekcji światłem ultrafioletowym. Ta maszyna to... Read more

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny „Nowy Ratusz w Łodzi” -  Michał Karpiński, Łukasz Chodorowski, Piotr Cegielski, Michał Piech

Jaki będzie Nowy Ratusz?

Aleksandra Hac / UMŁ

Połączenie historii ze współczesnością dzięki nawiązaniu do okolicznej architektury oraz... Read more

Festiwal Off-Północna

Festiwal Off-Północna zaprasza

Sławomir Macias / UMŁ

Festiwal odbędzie się w dniach 10-18 kwietnia online. Na jego program złożą się cztery spektakle i... Read more

Kontakt