Urząd Miasta Łodzi

Mieszkańcy zdecydują o kształcie wystawy "Zielonego Expo" w Łodzi

Przygotowania do Horticultural Expo 2024 przyspieszają. Trwa opracowywanie studium wykonalności projektu, w ramach którego przewidziano szereg działań partycypacyjnych i konsultacyjnych skierowanych do mieszkańców Łodzi i grup eksperckich.

W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD
W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD

- Chcielibyśmy zaprosić łodzian do wspólnego przygotowania wystawy, aby odpowiadała ona na potrzeby nas wszystkich. W ramach przygotowania studium wykonalności przez renomowana firmę PwC, zaplanowaliśmy kilka spotkań skierowanych do różnych środowisk, ekspertów, przedstawicieli NGO oraz mieszkańców Łodzi - mówi Maciej Riemer z Wydziału ds. Zarządzania Projektami UMŁ.

Jak poinformował Dionizy Smoleń z PwC Polska, w pierwszej kolejności zorganizowane zostaną punkty konsultacyjne, warsztaty programowe i kreatywne, a także drugi spacer badawczy.

  • Punkty konsultacyjne dla mieszkańców staną już w sobotę (11 maja) w parku Staromiejskim (godz. 9-12.30) oraz w parku Źródliska (godz. 14-18).
  • 14, 15, 16 i 22 maja w Centrum Dialogu (godz. 17-20) odbędą się warsztaty programowe skierowane do środowiska kultury, nauki, NGO, biznesu oraz mieszkańców.
  • 21 maja w Centrum Dialogu przewidziano również specjalny warsztat kreatywny pod hasłem "W poszukiwaniu prawdziwie łódzkiego parku".
  • Drugi spacer badawczy z udziałem łodzian zaplanowano 25 maja w parku im. 3 Maja oraz w parku im. Baden-Powella (godz. 11-13).

Wszystkie zebrane materiały partycypacyjne z konsultacji posłużą do uzupełnienia studium wykonalności, a także zaprezentowania wstępnej koncepcji organizacji Zielonego Expo w Łodzi w 2024 r.

Zobacz także

Polecane aktualności

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... Read more

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... Read more

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... Read more

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... Read more

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... Read more

Kontakt