Muzyczne święto kultury rave, miłości i przyjaźni. Ravekjavik po raz pierwszy w EC1 Łódź

Dwie sceny, kilkunastu wykonawców i multum elektronicznych gatunków od ambientu po schranz w bogatej wizualnej oprawie projekcji świateł i mappingu. Pierwszego dnia czerwca w Łodzi, już trzeci rok z rzędu odbędzie się unikalne, jednodniowe święto syntetycznych dźwięków, kultury rave, miłości i przyjaźni.

Muzyczne święto kultury rave, miłości i przyjaźni. Ravekjavik po raz pierwszy w EC1 Łódź -  fot. CC0 license
Muzyczne święto kultury rave, miłości i przyjaźni. Ravekjavik po raz pierwszy w EC1 Łódź , fot. CC0 license

W tym roku bawimy się pod hasłem "Brawo Ravekjavík!", które przenosi nas w czasie do lat 90, czyli epoki przewijania kaset ołówkiem, listów do redakcji i farbowania włosów, przy zachowaniu wysokiego poziomu artystycznego. - Nasze zaproszenie przyjęli wybitni przedstawiciele scen klubowych z Polski, UK, Szwecji i tradycyjnie już z Islandii, z którą od początku naszego istnienia współpracujemy. Wartości naszej imprezy to tolerancja, przyjaźń, magia oraz inkluzywny charakter. Szalenie istotną rolę w festiwalu odgrywa również miasto, w którym się odbywa. Łódź wraz z jej niepowtarzalnym, industrialnym charakterem i bogatą historią kultury rave jest idealną lokalizacją na organizację cyklu - zachęcają organizatorzy, czyli fundacja Nur i agencja kreatywna Oxymoron.

Organizatorzy zapowiadają "Wielką Ravewitalizację Łodzi", bo "Brawo Ravekjavík!" odbędzie się w efektownych wnętrzach EC1 przy ulicy Targowej. Gigantyczny kompleks pierwszej, łódzkiej elektrociepłowni przekształcony w ośrodek naukowo-kulturalny oferuje idealną infrastrukturę festiwalową, wciąż nieodkryta przez wielu mieszkańców Łodzi i Polski. Będzie to pierwszy przypadek, gdy tego typu impreza zawita we wciąż rozwijającym się Nowym Centrum Łodzi.  

W nocy z 1 na 2 czerwca, na dwóch scenach wystąpią artyści, od lat wyznaczający kierunki rozwoju muzyki klubowej. JK Flesh, czyli Justin K. Broaderick to ikona muzyki noise’owej i industrialnej. Brytyjczyk znany z death metalowego Napalm Death, industrialowych Godflesh i Jesu przyjeżdża do Polski ze swoim ciężkim, klubowym materiałem, w którym pobrzmiewają echa miłości do mechanicznych dźwięków. Artysta gra jedne z najciekawszych live actów we współczesnej muzyce elektronicznej. Na głównej scenie towarzyszy mu silna reprezentacja kobiet. SPFDJ, szwedzka DJ-ka i szefowa marki Intrepid Skin, znana jest z mrocznych eklektycznych setów. Jej występ poprzedzi koncert live jej dobrej przyjaciółki. VTSS to jedna z najgorętszych, najszybciej rosnących marek w polskiej i europejskiej muzyce elektronicznej. Utalentowana DJ’ka i producentka czerpiąca z różnych gatunków muzycznych jak: techno, electronic body music, industrial i rave. Jest rezydentką cyklu Brutaż i warszawskiego klubu Jasna 1. Kolejną utalentowaną artystką, której energicznego seta usłyszeć będzie można na terenie byłej elektrowni jest Olivia - uznana DJ’ka, promotorka i producentka, rezydentka festiwalu Unsound, współtworząca polską muzykę elektroniczną od ponad 14 lat. Słynie z nietuzinkowej intuicji muzycznej, a najlepiej odnajduje się w brzmieniach surowego techno, industrialu, electro, acid house, ebm, wave, synth i italo.

To nie wszystko. W czasie "Brawo Ravekjavík" wystąpią też inni muzycy z Polski i, jak zwykle, Islandii: Skrotten, Bombchen, Árni Vector, Jadzia, Gibo, Frank Murder, Batashi, Vector, Ruchy czy Goga M. Tak więc publiczność może liczyć na intensywną mieszankę gatunków: ambient, electro, techno, UK garage, minimal, trance, drum‘n’bass, happy hardcore, czy schranz. Warstwę muzyczną uzupełnią projekcje, pokazy świateł i mappingu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 22.00 i potrwa do rana.

Trzecia edycja Ravekjavík rozrasta się o rodzinną, piknikową część na terenie zrewitalizowanego EC1. W sobotę od godziny 13:00 przy ulicy Targowej 1/3 odbędą się warsztaty i pierwsze koncerty, powstanie także food truckowa strefa gastro. 

Kilkugodzinny masterclass "Live improvisation performance with machines" poprowadzi Þorgeir Óðinsson, przewidziano także warsztaty dj-skie dla dzieci, podczas których nauczą się podstaw tej techniki. Zajęcia z młodymi uczestnikami poprowadzi DJka i promotorka - Veronique.

Wstęp na "dzienne" wydarzenia jest wolny. Z kolei nocna część koncertowa jest biletowana, a bilety w cenach 50/70 zł można kupić za pośrednictwem Goingapp.pl, lub w salonach Empik. 

 

PROGRAM

Scena Ravekjavík

22:00 - 23:00 Skrotten (PL) (Live) 

23:00 - 24:00 Bombchen (PL) (DJ) .

00:00 - 01:00 Árni Vector (IS)  (Live)

01:00 - 02:30 Olivia (PL) (DJ).

02:30 - 04:00 JK Flesh (UK) (Live).

04:00 - 05:00 VTSS (PL) (Live).

05:00 - 07:00 SPFDJ (SE) (DJ).          

     

Scena Brawo

22:00 - 23:00 Ruchy (PL) (DJ).

23:00 - 1:00 Goga M (PL) (DJ).

1:00 - 2:00 Jadzia (IS)

2:00 - 3:30 Gibo (PL)

3:30 - 5:00 Frank Murder (IS)

5:00 - 7:00 Batashi (PL).

7:00 - 8:00 Vector (IS)

 

Więcej informacji: www.ravekjavik.is lub https://www.facebook.com/ravekjavik/

Related News

Polecane aktualności

Łódź -  fot. Archiwum UMŁ

O jakie kwoty z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i na jakie inwestycje wnioskuje Łódź?

Marcin Masłowski / BRP

Miasto Łódź otrzymało już wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przeciwdziałanie... Read more

Pałac Poznańskich z nową iluminacją -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódzki Luwr po remoncie. Od wtorku możemy podziwiać nową iluminację!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

We wrześniu zakończył się trzyletni remont pałacu Izraela Poznańskiego, siedziby Muzeum Miasta... Read more

MOON Lodz -  Paweł Łacheta / UMŁ

„MOON Lodz” świeci przy Piotrkowskiej 190

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Niedeptakowa, „górna” część ulicy wzbogaciła się w ostatnim czasie o kilka nowych lokali... Read more

Budowa Fuzji -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzka Fuzja rośnie. Kolejne inwestycje w dawnym imperium Karola Scheiblera

Materiały prasowe/Tomasz Walczak - UMŁ

Na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców,... Read more

Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty -  Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Południowa część placu Komuny Paryskiej, znana łodzianom jako Skwer Wiedźmina, zostanie... Read more

Kontakt