Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego

16-letnia Zosia z Seattle kolejny raz zachęcała łódzkie przedszkolaki do nauki języka angielskiego. Tym razem, na spotkaniu z dziećmi w Przedszkolu Miejskim nr 102, z przedszkolakami, oprócz Zosi, spotkał się wiceprezydent Łodzi, Krzysztof Piątkowski.

Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Zosia Kierner jako kilkuletnie dziecko wyjechała z rodzicami do USA. Podczas spotkania w Przedszkolu Miejskim nr 102, zachęcała kolejną grupę przedszkolaków do nauki języka angielskiego. Opowiadała jak zupełnie nie znając języka angielskiego musiała sobie radzić w nowym środowisku i jak bardzo w szybkiej nauce języka pomogło jej czytanie książek po angielsku. Aby bardziej zmotywować przedszkolaki do nauki obcych języków, Zosia zaprosiła na spotkanie reprezentującego prezydent Łodzi wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego.

- Angielski stał się językiem uniwersalnym, w którym można porozumieć się niemal na całym świecie. Ja od najmłodszych lat uczyłem się tego języka, by móc poznawać świat i ludzi. Dziś znajomość angielskiego bardzo mi się przydaje w mojej pracy i załatwianiu różnych spraw dla Łodzi - powiedział przedszkolakom wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Zosia, już od wielu lat, wśród swoich rówieśników w Stanach zbiera książki w języku angielskim, przywozi je do Polski i przekazuje je dzieciom w przedszkolach, żeby łatwiej uczyło im się angielskiego.

- Gdy wyjechałam zagranicę, byłam taka mała jak wy. Zupełnie nie znałam języka angielskiego. Nie wiedziałam jak się z kimś przywitać, ani zapytać jak ma na imię. Dlatego zbieram książki, bo one bardzo mi pomogły. Zanim nauczyłam się czytać, robili to dla mnie rodzice i pani w przedszkolu, potem ja sama też dużo czytałam, żeby szybko nauczy się angielskiego - powiedziała Zosia Kierner.

Na zakończenie Zosia wraz z wiceprezydentem przeczytała dzieciom opowiadanie o żółwiu Franklinie, który uczył się jeździć na rowerze. Zosia czytała je po angielsku, a Krzysztof Piątkowski po polsku. Maluchy z przedszkola dostały angielskie książki, a pozostałe publikacje trafiły do przedszkolnej biblioteczki. W sumie do przedszkola przy ul. Kołowej 31 trafiło kilkaset książek. Przedszkolaki, które uczą się języka angielskiego przygotowały dla gości wyliczankę w tym języku.

Zosia Kierner prowadzi fundację Girls Future Ready, której celem jest pomoc dziewczynom w Polsce przygotować się do globalnych wyzwań. Jednym z nich jest świetna znajomość języka angielskiego. - Moim marzeniem jest widzieć więcej Polek osiągających międzynarodowe sukcesy. W dziewczynach jest ogromny potencjał, muszą tylko uwierzyć, że wszystko jest możliwe - przekonuje Zosia.

Related News

Polecane aktualności

Ulica Lotna i Bałtycka. Plan dla osiedli na Górnej

Ulica Lotna i Bałtycka. Plan dla osiedli na Górnej

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Dzięki przebudowie ul. Bałtyckiej, ta niedawna gruntówka jest dziś asfaltową drogą z chodnikami. Ale... Read more

Rozpoczyna się XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych -  fot. mat. Teatr Powszechny w Łodzi

Rozpoczyna się XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Przed nami 26 już Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, festiwal, który jest najważniejszym... Read more

Minął pierwszy tydzień składania wniosków na wymianę pieców -  fot. Paweł Łacheta / mat. UMŁ

Minął pierwszy tydzień składania wniosków na wymianę pieców

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Za nami pierwszy tydzień składania wniosków na wymianę pieców w czwartej edycji miejskiego programu... Read more

Inwestycje w łódzkiej kulturze na rok 2020 -  fot. Stefan Brajter / mat. UMŁ

Inwestycje w łódzkiej kulturze na rok 2020

Małgorzata Loeffler / ZIM

Koniec remontu pałaców Poznańskiego i Scheiblera, odnowiona Biała Fabryka i skansen architektury,... Read more

Randka w ciemno w łódzkim ZOO. Samica hipopotama karłowatego zamieszkała w łódzkim ogrodzie zoologicznym -  fot. Radosław Jóźwiak / mat. UMŁ

Randka w ciemno w łódzkim ZOO. Samica hipopotama karłowatego zamieszkała w łódzkim ogrodzie zoologicznym

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

2,5-letnia samica hipopotama karłowatego o wdzięcznym imieniu Jamina zamieszkała w łódzkim ZOO. To... Read more

Kontakt