Co dalej z przejściem przez tory kolejowe przy ul. Widzewskiej?

- Łodzianie już od dawna zgłaszają problem z przedostaniem się przez tory kolejowe przy ul. Widzewskiej – poinformowała Antonina Majchrzak, radna Klubu Radnych KO.

- Obecnie mieszkańcy korzystają z niedozwolonego przejścia. Niestety nie mają innego wyjścia. Rok temu, w czasie trwania kampanii wyborczej, poseł Waldemar Buda zapewniał, że powstanie przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerów i samochodów. Z ministerstwa przyszło do prezydent Hanny Zdanowskiej pismo, które wykluczyło możliwość budowy, ze względu na obowiązujący stan prawny. Zamiast tylko obiecywać, należy obietnice wyborcze realizować – dodała radna Antonina Majchrzak.

 

- Minister Infrastruktury powinien rozważyć, czy składa obietnice możliwe do spełnienia – powiedział Maciej Rakowski, radny Klubu Radnych SLD.

- Są to niestety tylko puste zapewnienia. W piśmie otrzymaliśmy wyjaśnienia, że ministerstwo nie może współfinansować tej budowy. Problem z przejściem należy rozwiązać, ponieważ chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców. Wiadomo na pewno, że nie powstanie przejazd dla samochodów. Trzeba skupić się na ruchu pieszych. Należy rozważyć możliwość budowy przejścia podziemnego albo ustawienia zapór i szlabanów, które będą opuszczać się przed nadjeżdżającymi pociągami. Takie rozwiązanie byłoby wygodne i nie wiązałoby się z dużymi kosztami – uznał radny Maciej Rakowski.

 

- Poseł Waldemar Buda zapewniał, że koniec z pojęciem „niedasizm” – przypomniał Damian Raczkowski, radny Klubu Radnych KO.

- Mówił, że wiele się da i dużo można zrobić. Obiecywał współpracę z samorządem. Niestety otrzymane pismo nie jest potwierdzeniem tych zapewnień. Ta sytuacja jest najbardziej przykra dla mieszkańców naszego miasta, którzy zostali oszukani – dodał radny Damian Raczkowski.

Polecane aktualności

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... Read more

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... Read more

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... Read more

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... Read more

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... Read more

Kontakt