Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej

Ponad 220 tysięcy złotych będzie można wygrać podczas pierwszej w historii Łodzi loterii podatkowej, rozpoczynającej się pod koniec listopada 2019 i trwającej do maja 2020. Udział w niej będą mogli wziąć tylko nowi podatnicy, czyli tacy, którzy do tej pory rozliczali się z podatku dochodowego w innych gminach. W pierwszej kolejności trzeba będzie wypełnić prosty formularz ZAP3 i złożyć go, w dowolnie wybranym urzędzie skarbowym, a następnie zgłosić się do udziału w losowaniu.

Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Szczególnie liczymy na osoby mieszkające w Łodzi, ale płacące podatki w gminach ościennych, mamy także nadzieję na udział studentów, którzy na progu kariery zawodowej podejmują decyzję, gdzie będą pracować i mieszkać - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (dwie nagrody po 1000 złotych) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10000). Wielki finał loterii odbędzie się 7 maja. Do wygrania będzie wówczas 100000 złotych. Jeśli los będzie łaskawy to jeden uczestnik loterii będzie miał szansę wygrać nagrodę tygodniową, miesięczną oraz główną, czyli 111000 złotych. Wybrany przez miasto operator loterii zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności.

- Loteria podatkowa to sprawdzony sposób zachęcający do rozliczania PIT-ów. Podobne akcie prowadziły między innymi Wrocław, Rzeszów, Gdynia, Spot i Warszawa. W porównaniu do innych tego typu projektów, łódzka loteria będzie trwała najdłużej i będzie miała największą pulę nagród - dodaje prezydent Zdanowska.

Co roku, dzięki podatkom płaconym przez mieszkańców do budżetu miasta wpływa ponad 1 mld złotych. Dzięki zwiększeniu tej kwoty możliwe będzie zrealizowanie kolejnych inwestycji, przeprowadzenie projektów społecznych oraz zaspokojenie potrzeb rewitalizacyjnych.

W ramach działań zachęcających do płacenia podatków w Łodzi zaplanowano także wprowadzenie specjalnej karty rabatowej dla nowych podatników i mieszkańców miasta, współpracę z pracodawcami i inwestorami oraz wielonarzędziową kampanię wizerunkową.

Related News

Polecane aktualności

Łódź ma nowy żłobek! Rekrutacja trwa do 24 kwietnia

Jolanta Baranowska / BRP

Nowoczesny budynek stanął przy ul. Kmicica na Olechowie. Rozpoczął się nabór do placówki. 60... Read more

Wybory -  fot. Paweł Łacheta / Archiwum UMŁ

Wybory 2020: pismo wiceprezydenta Adama Wieczorka do Joanny Pieńkowskiej, komisarza wyborczego w Łodzi

BRP

Pismo skierowane przez wiceprezydenta Łodzi Adama Wieczorka do pani Joanny Pieńkowskiej, komisarza... Read more

W czerwcu 2018 roku ruszył kolejny etap rewitalizacji osiedla - do końca 2021 roku modernizacji poddanych zostanie 29 budynków. -  fot. UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Nie zamierzają zejść z budowy. Mimo epidemii trwają intensywne prace remontowe przy ulicy... Read more

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... Read more

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... Read more

Kontakt