Centrum terapii "Cukinia" przy Fundacji Gajusz obchodzi pierwsze urodziny

Mają kompleksowy program pomocy i wykwalifikowanych specjalistów. Pomagają dzieciom po traumach oraz biologicznym rodzinom znów być razem. Wspierają podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych. Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie "Cukinia" kończy rok.

Centrum terapii „Cukinia" przy Fundacji Gajusz obchodzi pierwsze urodziny -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Centrum terapii „Cukinia" przy Fundacji Gajusz obchodzi pierwsze urodziny , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Centrum terapii „Cukinia” świętuje pierwsze urodziny. To okazja do przekazania życzeń, gratulacji i podziękowań. A jest za co dziękować. Ośrodek prowadzony przez Fundację Gajusz oferuje fachowe wsparcie terapeutyczne dzieciom oraz ich rodzinom. Pod jednym dachem swoje siły połączyło wielu wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomagają radzić sobie z tęsknotą, lękiem, czy złością. W centrum można uzyskać pomoc psychologiczną, medyczną, socjalną oraz prawną. 

- Łodzianie są jedną wielką rodziną, która ma swoje problemy i kłopoty. Te, które możemy rozwiązywać we własnym gronie rozwiązujemy, do innych potrzebujemy pracy specjalistów. W imieniu wszystkich łodzian serdecznie dziękuję Państwu za to, co robicie na rzecz naszej lokalnej społeczności. Dziękuję za troskę i za przywracanie nadziei. Zajmując się dziećmi, które bardzo często są po traumatycznych przeżyciach, dajecie im szanse na normalne życie w społeczeństwie - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.  

W "Cukinii" dzieci i ich opiekunowie otrzymają kompleksowy zakres pomocy. W zespole znajdują się m.in. psychoterapeuci i psychotraumatolodzy, terapeuci rodzinni doświadczeni w pracy z dziecięcą traumą, prawnik towarzyszący rodzinom w procedurach sądowych, a także fizjoterapeuci oraz neurologopeda. Dzięki ich pracy w ciągu roku działalności w ośrodku przeprowadzono ponad 3 tysiące godzin konsultacji terapeutycznych dla prawie 200 rodzin oraz zorganizowano 74 godziny szkoleń, z których skorzystały 163 osoby. Jak  podkreśla Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes fundacji Gajusz, w Polsce brakuje systemu specjalistycznej pomocy da rodzin zastępczych: - Trafiają do nas różne historie, dzieci i ich rodziny, z gorącą prośbą o pomoc. W przypadku „Cukinii” było tak, że przychodziły do nas dzieci w dramatycznie trudnych sytuacjach i okazywało się, że nie ma ani miejsc, ani specjalistów, którzy mogliby im pomóc. Stąd zrodził się pomysł, że takie miejsce powinno istnieć. Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, darczyńcom i przyjaciołom fundacji Gajusz, którzy wsparli wyposażenie pomieszczeń oraz sfinansowali terapie rodzin w potrzebie. To nam niezwykle pomaga pomagać!

Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie "Cukinia" mieści się przy ul.  Piotrkowskiej 17 i jest urządzone tak, aby pacjenci, wśród kolorowych ścian, przytulnych poduszek i wygodnych foteli, w nieskrępowany sposób mogli dzielić się swoimi problemami. Ośrodek prowadzi fundacja Gajusz przy stałej współpracy Fundacji Wsparcia i Rozwoju Rodziny Zielone Wzgórze oraz łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa.

Oferta pomocowa Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie "Cukinia" jest bezpłatna. Wystarczy zadzwonić, by umówić się na wizytę do specjalisty. Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-17. W sytuacjach kryzysowych można dzwonić: 48 885 800 202.

Related News

Polecane aktualności

261 projektów do realizacji! Znamy wyniki Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019/2020

Zwycięskie projekty ogłoszono uroczyście w Pałacu Poznańskiego. Absolutnym rekordzistą tegorocznej... Read more

Medale za długoletnie pożycie -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

50 lat od złożenia przysięgi małżeńskiej

Anna Janocha / BKSiDŁ

Przynajmniej 50 lat w małżeństwie. Taki staż należy docenić. Wręczono medale za długoletnie pożycie.... Read more

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła swoje nowe zastępczynie: Małgorzatę Moskwę-Wodnicką i Joannę Skrzydlewską -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Małgorzata Moskwa-Wodnicka i Joanna Skrzydlewska wiceprezydentkami Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła swoje nowe zastępczynie: Małgorzatę Moskwę-Wodnicką i... Read more

Rozpoczęły się bezpłatne badania, które pozwalają wykryć wirusowe zapalenie wątroby typu C -  mat. UMŁ

Bezpłatne badania na WZW typu C dla łodzian

Jolanta Baranowska / BRP

Rozpoczęły się bezpłatne badania, które pozwalają wykryć wirusowe zapalenie wątroby typu C. Dlaczego... Read more

Łódzki Hyde Park. Zdecyduj, gdzie powstanie strefa wolnej wypowiedzi -  fot. CC0 Public Domain

Łódzki Hyde Park. Zdecyduj, gdzie powstanie strefa wolnej wypowiedzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Do 1 listopada na platformie Vox Populi Urzędu Miasta Łodzi trwać będzie głosowanie nad... Read more

Kontakt