Rok działalności Planetarium EC1

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości.

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości. Szeroka oferta skierowana do różnych grup wiekowych sprawiła, że Planetarium EC1 szybko zyskało sympatie łodzian i nie tylko. We wrześniu instytucja zyskała tytuł jednego z „7 Nowych Cudów Polski" w ogólnopolskim plebiscycie magazynu National Geographic.

- Myślę, że sukces planetarium pokazał z jednej strony zapotrzebowanie na tego typu obiekty, z drugiej strony, że właściwe i mądre dysponowanie przestrzenią oraz oferowane atrakcje generują zapotrzebowanie pozwalające osiągnąć frekwencję, której pozazdrościłaby niejedna instytucja kultury - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Kolejny rok zapowiada się równie ciekawie. W repertuarze znajdą się nowe pokazy. - Już od lutego zaprosimy najmłodszych widzów na bajkę pod tytułem „Polaris". Dla dorosłych widzów przygotowujemy pokaz „Phantom of the Universe", który opowiada o największej tajemnicy wszechświata, ciemnej materii - zapowiada Tomasz Kisiel, kierownik Planetarium EC1.

W nowym roku Planetarium EC1 stanie się również częścią Centrum Nauki i Techniki EC1, którego otwarcie zaplanowane jest na 17 listopada br. i połączone będzie z inauguracją międzynarodowej wystawy „Leonardo da Vinci. Energia umysłu". Ku końcowi zbliżają się prace przy realizacji aranżacji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki EC1. - W tej chwili jesteśmy już w fazie testowania ścieżki zatytułowanej „Przetwarzanie energii", czyli najbardziej spektakularnej część CNiT, gdzie dla celów narracji interaktywnej wykorzystujemy eksponaty dawnej łódzkiej elektrowni, a później elektrociepłowni. W tej chwili jesteśmy także w końcowej fazie odbioru projektów wykonawczych drugiej bardzo interesującej ścieżki „Rozwój wiedzy i cywilizacji" - mówi Michał Buława, szef działu ekspozycji CNiT EC1.

Polecane aktualności

Jednym z najbardziej widowiskowych miejsc w Orientarium będzie basen, przez który każdy z nas będzie mógł się przespacerować, a ponad głowami i obok nas będą pływały rekiny i płaszczki -  fot. Stefan Brajter

Budowa Orientarium - rozpoczął się montaż akrylowego tunelu

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Do otwarcia Orientarium w łódzkim ogrodzie zoologicznym został nieco ponad rok. Główne prace... Read more

Prosto chodnikiem. Sprawdź, gdzie w tym roku powstaną nowe chodniki

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Remont chodnika to jedna z kluczowych spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w tym roku... Read more

27 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie dla osób młodych szukających pracy w Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród... Read more

W ramach Planu dla Osiedli wybudowane zostanie m.in. nowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Łanową -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Traktorową

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Spękany asfalt zamieni się w równą ulicę i powstanie nowe rondo. Po ul. Rojnej, Rydzowej i św.... Read more

Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2 -  fot: Radosław Żydowicz / UMŁ

Łódź dla seniorów. Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Przez ostatnie dwa lata w Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich... Read more

Kontakt