Współpraca z Veolią. Gotują z dziećmi i robią piny dla kampanii społecznej

Już nie po raz pierwszy możemy pochwalić się współpracą z firmą Veolia PL, a tak konkretnie - z pracownikami z łódzkiego oddziału firmy. To oni angażują się w akcje wolontariatu pracowniczego i decydują, że chcą swoje wolontariackie godziny spędzić razem z dziećmi z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych, np. gotując wspólnie na warsztatach kulinarnych organizowanych w studio Baccaro. Zresztą nie tylko biorą w nich udział, lecz także je finansują.

Jeśli zamiast gotowania wybierają rękodzieło, to uwijają się z dziećmi podczas produkcji ręcznie robionych mydełek. A tym razem zaprosili przedstawicieli kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci na swoją branżową konferencję. O działaniach na rzecz dzieci i ich rodzin biologicznych oraz zastępczych opowiadali Gabriela Halakiewicz i Damian Paczesniak z zespołu promocji. A jak już opowiedzieli, to pracownicy Veolii zabrali się za... wyprodukowanie kilkuset pinów z napisami „Jestem rodziną zastępczą, bo samotność nie jest dla dzieci”, „Jestem rodziną zastępczą, bo ta pomoc daje moc” i „Jestem rodziną zastępczą, bo lubię, kiedy dziecko się uśmiecha”.

Było też kilka prostszych projektów - piny dla pracowników MOPS-u, dla organizatorów oraz wolontariuszy. Wszystkie na pewno przydadzą się podczas którejś z imprez organizowanych dla łódzkich rodzin zastępczych.
Nie wszystkie wzory udało się dokończyć podczas piątkowego spotkania. Dlatego pracownicy Veolii pożyczyli nam maszynę do produkcji kolorowych przypinek. Dzięki niej będziemy mogli kontynuować produkcję w gronie rodzin zastępczych.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy za czas, który znajdujecie, by sprawić radość dzieciom, dowiedzieć się od nas jeszcze więcej o ich potrzebach i marzeniach, a później wracać do nich i pomagać im jeszcze lepiej.
PS Jeśli Wasza firma również chce wspierać dzieci po przejściach, piszcie do nas. A jeśli zastanawiacie się, czym zajmujemy się na co dzień, to przypominamy, że szukamy rodzin zastępczych i wolontariuszy dla dzieci z domów dziecka.

Polecane aktualności

Organizacja ruchu w Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia (sobota) w godz. ok. 10:00–13:30 na pl. Katedralnym odbędą się uroczyste obchody Święta... Read more

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi i Magdalena Jander, prezes i współzałożycielka firmy UVera -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzki start-up najlepszy w Europie

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Bakterie sprzed 2 miliardów lat pozwoliły łódzkiemu start-up’owi UVera zdobyć 2,5 miliona Euro... Read more

Zielony dach łódzkiego Orientarium -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź Buduje Orientarium: zielony dach o powierzchni kilku boisk piłkarskich już gotowy

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zakończyły się prace przy układaniu zielonego dachu łódzkiego Orientarium. Ma on powierzchnię kilku... Read more

Tegoroczny Festiwal Łódź Czterech Kultur odbędzie się w dniach 3-6 września. Właśnie rusza sprzedaż biletów -  mat. organizatora

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2020 – rusza sprzedaż biletów

informacja prasowa

Muzyczne otwarcie z ukraińską nutą, poezją Janusza Różewicza i Krzysztofa Kamila Baczyńśkiego,... Read more

Trwa rekrutacja do szkół średnich w Łodzi. Miejsc wystarczy dla wszystkich

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Do łódzkich szkół średnich zakwalifikowało się łącznie 4689 uczniów, niezakwalifikowanych było 216.... Read more

Kontakt