Współpraca z Veolią. Gotują z dziećmi i robią piny dla kampanii społecznej

Już nie po raz pierwszy możemy pochwalić się współpracą z firmą Veolia PL, a tak konkretnie - z pracownikami z łódzkiego oddziału firmy. To oni angażują się w akcje wolontariatu pracowniczego i decydują, że chcą swoje wolontariackie godziny spędzić razem z dziećmi z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych, np. gotując wspólnie na warsztatach kulinarnych organizowanych w studio Baccaro. Zresztą nie tylko biorą w nich udział, lecz także je finansują.

Jeśli zamiast gotowania wybierają rękodzieło, to uwijają się z dziećmi podczas produkcji ręcznie robionych mydełek. A tym razem zaprosili przedstawicieli kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci na swoją branżową konferencję. O działaniach na rzecz dzieci i ich rodzin biologicznych oraz zastępczych opowiadali Gabriela Halakiewicz i Damian Paczesniak z zespołu promocji. A jak już opowiedzieli, to pracownicy Veolii zabrali się za... wyprodukowanie kilkuset pinów z napisami „Jestem rodziną zastępczą, bo samotność nie jest dla dzieci”, „Jestem rodziną zastępczą, bo ta pomoc daje moc” i „Jestem rodziną zastępczą, bo lubię, kiedy dziecko się uśmiecha”.

Było też kilka prostszych projektów - piny dla pracowników MOPS-u, dla organizatorów oraz wolontariuszy. Wszystkie na pewno przydadzą się podczas którejś z imprez organizowanych dla łódzkich rodzin zastępczych.
Nie wszystkie wzory udało się dokończyć podczas piątkowego spotkania. Dlatego pracownicy Veolii pożyczyli nam maszynę do produkcji kolorowych przypinek. Dzięki niej będziemy mogli kontynuować produkcję w gronie rodzin zastępczych.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy za czas, który znajdujecie, by sprawić radość dzieciom, dowiedzieć się od nas jeszcze więcej o ich potrzebach i marzeniach, a później wracać do nich i pomagać im jeszcze lepiej.
PS Jeśli Wasza firma również chce wspierać dzieci po przejściach, piszcie do nas. A jeśli zastanawiacie się, czym zajmujemy się na co dzień, to przypominamy, że szukamy rodzin zastępczych i wolontariuszy dla dzieci z domów dziecka.

Polecane aktualności

Stypendia Prezydenta Miasta Łodzi - plakat

Mamy ponad 600 tys. zł na stypendia dla studentów łódzkich szkół wyższych

BRGiWM

15 czerwca rozpoczyna się XI edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Łodzi dla studentów... Read more

Półkolonie ze Strażą Miejską

Rozpoczynają się zapisy na letnie półkolonie w Łodzi

BRP

Gry terenowe, nauka bezpiecznej jazdy rowerem, hulajnogą - tak będą wyglądać wakacje ze Strażą... Read more

Kilińskiego 28

Łódź rewitalizacja. Wkrótce rozpoczną się prace w zabytkowej kamienicy przy ulicy Kilińskiego 28

Małgorzata Loeffler / ZIM

Powstaną w niej mieszkania komunalne i lokale. Nie zabraknie zielonego podwórka z placem zabaw,... Read more

EC1

Miasta z głową

Grzegorz Gawlik / UMŁ

I Międzynarodowy Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych już za tydzień w Łodzi! Jaki jest cel... Read more

Punk szczepień

Rodzicu, zaszczep dziecko na wakacje!

Jolanta Baranowska / UMŁ

Nastolatku, chcesz bezpiecznie wyjechać na wakacje? Rodzicu, chcesz bezpiecznie wysłać na wakacje... Read more

Kontakt