Ferie zimowe w Łodzi. Zachęcamy do udziału w półkoloniach dla uczniów

10 grudnia w 46 szkołach i placówkach edukacyjnych rozpoczną się zapisy na półkolonie organizowane w czasie ferii zimowych. Tegoroczna przerwa w szkołach rozpoczyna się już 13 stycznia 2020 roku i tego dnia ruszą także półkolonie, które potrwają do 24 stycznia.

W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 46 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii -  fot. Monika Pawlak / UMŁ
W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 46 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii , fot. Monika Pawlak / UMŁ

- Zapraszam, jak co roku na uczniów czeka wiele atrakcji z różnych dziedzin, bo będzie kino, pływalnia, sala zabaw, kręgle, warsztaty plastyczne, więc o nudzie nie ma mowy - zachęca Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi, dodając: - Nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba być uczniem danej szkoły, by brać udział w półkoloniach, można wybrać dowolną placówkę.

Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku, w godzinach 7 - 17, turnus jest 2-tygodniowy, ale rodzice mogą zapisać dziecko na tydzień, a także - o ile będą wolne miejsca - na pojedyncze dni. Bilety wstępu do odwiedzanych w ramach półkolonii miejsc oraz przejazdy komunikacją miejską są bezpłatne, rodzice płacą tylko za posiłek 15 zł dziennie. Stawka wzrosła w porównaniu z tegorocznymi feriami o 5 zł, ale ma to związek z wyższymi kosztami przygotowania posiłków.

- Zdrożały produkty żywnościowe, a zależy nam, aby uczniowie dostawali wartościowe i zdrowe posiłki. Oprócz obiadu z dwóch dań dzieci mają zapewnione także drugie śniadanie, a chcemy aby także było wartościowe, smaczne i chętnie zjadane - tłumaczy wiceprezydent Moskwa-Wodnicka.

W czasie ferii zimowych rodzice zapłacą za 2-tygodniowy pobyt dziecka 150 zł, a za tygodniowy 75 zł. Zapisy na półkolonie rozpoczynają się 10 grudnia, w każdej szkole i placówce edukacyjnej. Listę organizatorów półkolonii wraz z adresami i numerami telefonów jest dostępna na www.uml.lodz.pl w zakładce edukacja.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... Read more

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... Read more

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... Read more

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... Read more

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... Read more

Kontakt