Emocje pod siatką

Najciekawiej zapowiadającym się meczem 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet jest spotkanie w Rzeszowie, gdzie w sobotę miejscowy Developres SkyRes podejmie ŁKS Commercecon (godz. 17). Dzień później w Łodzi zespół Grot Budowlani zmierzy się z DPD Legionovią Legionowo (godz. 17.30).

Rzeszowianki od kilku sezonów marzą o mistrzostwie Polski, lecz na razie muszą się zadowolić jedynie brązowymi medalami. W dwóch minionych sezonach zespół z Podkarpacia w półfinałach musiał uznawać wyższość łodzianek z ŁKS Commercecon, które po poprzednich rozgrywkach odebrały złote medale. Nie ma więc cienia wątpliwości, że w jutrzejszym starciu gospodynie zrobią wszystko, by ograć aktualne mistrzynie kraju. Łodzianki do meczu podchodzą spokojniej mając świadomość, że nie jest to jeszcze najważniejsze starcie w sezonie. Póki co po rozegraniu dziesięciu spotkań (trzy kolejki awansem) Developres SkyRes Rzeszów ma 26 pkt. i zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a ŁKS Commercecon z dorobkiem dwudziestu oczek jest na pozycji trzeciej.

Czwarta lokata należy do ekipy Grot Budowlani (19 pkt.), która zmierzy się z szóstą w klasyfikacji Legionowią (13). Łodzianki w tym spotkaniu z pewnością będą chciały się zrehabilitować za wyjazdową porażkę 0:3 z Grupą Azoty Chemik Police, liderem LSK. W tym spotkaniu kibice będą mieli okazję obejrzeć w akcji cztery zawodniczki, które znalazły się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Impreza zostanie rozegrana pomiędzy 7 i 12 stycznia 2020 w holenderskim Apeldoorn. W 24-osobowej kadrze powołanej przez Jacka Nawrockiego znalazły się m.in. Julia Nowicka, Maria Stenzel i Julia Twardowska z Budowlanych oraz Alicja Grabka z Legionovii. W kadrze są również Klaudia Alagierska, Anna Korabiec i Aleksandra Wójcik z ŁKS Commercecon.    

Przed wyjazdem na Podkarpacie mistrzynie Polski wzięły udział w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Część drużyny - Izabela Kowalińska, Krystyna Strasz, Nicole Edelman, Klaudia Gajewska, Natalia Skrzypkowska, Łukasz Burtnik, Tomasz Nagórka i Wiewiórka Zuzia – w marszu Szlachetnej Paczki przeszła od Placu Wolności do Pasażu Schillera, dając sygnał całej Polsce, że została już opublikowana lista rodzin, które otrzymają pomoc w tegorocznej edycji tej charytatywnej akcji. Później Alagierska, Wójcik, Ewa Kwiatkowska, Oliwia Laszczyk i trener Bartłomiej Bartodziejski wyruszyli na zakupy, w trakcie których skompletowali większość produktów przeznaczonych dla wybranej przez zespół rodziny pani Darii i pana Michała oraz ich dzieci.

Polecane aktualności

Jednym z najbardziej widowiskowych miejsc w Orientarium będzie basen, przez który każdy z nas będzie mógł się przespacerować, a ponad głowami i obok nas będą pływały rekiny i płaszczki -  fot. Stefan Brajter

Budowa Orientarium - rozpoczął się montaż akrylowego tunelu

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Do otwarcia Orientarium w łódzkim ogrodzie zoologicznym został nieco ponad rok. Główne prace... Read more

Prosto chodnikiem. Sprawdź, gdzie w tym roku powstaną nowe chodniki

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Remont chodnika to jedna z kluczowych spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w tym roku... Read more

27 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie dla osób młodych szukających pracy w Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród... Read more

W ramach Planu dla Osiedli wybudowane zostanie m.in. nowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Łanową -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Traktorową

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Spękany asfalt zamieni się w równą ulicę i powstanie nowe rondo. Po ul. Rojnej, Rydzowej i św.... Read more

Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2 -  fot: Radosław Żydowicz / UMŁ

Łódź dla seniorów. Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Przez ostatnie dwa lata w Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich... Read more

Kontakt