Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, stając się tym samym częścią Centralnego Szpitala Klinicznego.

Taką informację przekazali na wspólnej konferencji prasowej: wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek oraz rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Radzisław Kordek.

- To ważna, zmiana na plus dla dalszego rozwoju dotychczas miejskiego szpitala, który wejdzie w skład CSK UMed. Przypomnę, że przed laty placówka dźwignęła się z upadłości, a w ostatnim czasie została gruntownie zmodernizowana i doposażona. Teraz będzie się rozwijać w otoczeniu klinicznym, nadal służąc pacjentkom i dzieciom, co pozwoli na kompleksową diagnostykę i opiekę – powiedział wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek.

Rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Radzisław Kordek podkreślił, że to najlepsze rozwiązanie dla placówki, która chce działać prorozwojowo, bo w dużej organizacji CSK łatwiej będzie planować inwestycje, zakupy wyposażenia czy struktury kadrowe. Na podobnej zasadzie jako klinika działa już w Łodzi szpital pediatryczny im. M. Konopnickiej przy ul. Spornej, z którym Rydygier będzie mógł bezpośrednio współpracować.

Kolejną korzyścią dla pacjentów – jak dodała dr Monika Domarecka, dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego UMed w Łodzi – będzie kompleksowość leczenia m.in. poprzez pełną diagnostykę na najwyższym poziomie w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego, a także zespolone badania genetyczne, prenatalne i neonatologiczne.

Centrum Medyczne im. Rydygiera, która posiada ponadto szereg specjalistycznych poradni będzie nadal działało w ramach miejskiego systemu służby zdrowia, bowiem Uniwersytet Medyczny przejmuje jedynie szpital położniczy wraz z budynkiem. Jak zapewnia Ewa Paczkowska, prezes Centrum Medycznego im. Rydygiera w Łodzi, nowoczesna placówka POZ nadal będzie świadczyła usługi w ramach spółki.

Formalne przekazanie szpitala im. Rydygiera ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy po podpisaniu stosownej umowy.

Polecane aktualności

Jednym z najbardziej widowiskowych miejsc w Orientarium będzie basen, przez który każdy z nas będzie mógł się przespacerować, a ponad głowami i obok nas będą pływały rekiny i płaszczki -  fot. Stefan Brajter

Budowa Orientarium - rozpoczął się montaż akrylowego tunelu

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Do otwarcia Orientarium w łódzkim ogrodzie zoologicznym został nieco ponad rok. Główne prace... Read more

Prosto chodnikiem. Sprawdź, gdzie w tym roku powstaną nowe chodniki

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Remont chodnika to jedna z kluczowych spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w tym roku... Read more

27 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie dla osób młodych szukających pracy w Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród... Read more

W ramach Planu dla Osiedli wybudowane zostanie m.in. nowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Łanową -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Traktorową

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Spękany asfalt zamieni się w równą ulicę i powstanie nowe rondo. Po ul. Rojnej, Rydzowej i św.... Read more

Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2 -  fot: Radosław Żydowicz / UMŁ

Łódź dla seniorów. Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Przez ostatnie dwa lata w Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich... Read more

Kontakt