Targi na sportowo

Rozpoczęły się zapisy do IV biegu eduRun. To jedna z imprez towarzyszących XXIII Łódzkim Targom Edukacyjnym, które odbędą się w dniach 11-12 marca 2020. Drugim sportowym akcentem targów będzie siatkarski turniej mikstów.

- Już za miesiąc w Atlas Arenie podczas XXIII Targów Edukacyjnych będziemy gościć ponad 100 wystawców, którzy przedstawią kompleksową ofertę szkół na poziomie liceów, techników i szkół zawodowych a także szkół wyższych z Łodzi i całego kraju. Nie zabraknie również oferty studiów zagranicznych. Podczas targów będzie również dużo imprez towarzyszących – zapowiedział kierownik Łódzkich Targów Edukacyjnych Mateusz Szewc.

Tradycyjnie już jedną z nich będzie eduRun, czyli bieg na 1 milę (1,609 km). W tym roku uczestnicy pokonają nową trasę, wytyczoną w sąsiedztwie Atlas Areny. Trzy poprzednie edycje odbyły się w Parku Klepacza przy Pałacu Sportu (ul. ks. Skorupki). Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony www.targiedukacyjne.com.

- EduRun to bieg dla dzieci i młodzieży między 13 i 19 rokiem życia. Zachęcamy do rejestracji indywidualnej i grupy. Dla szkoły, która zgłosi najliczniejszą reprezentację przewidziana jest cenna nagroda rzeczowa – poinformował Szewc.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy z koszulką, a wszyscy którzy ukończą bieg dostaną pamiątkowe medale. Dla najlepszych uczestników rywalizacji przygotowano również dodatkowe nagrody.

- Łódź jest rozbieganym miastem, a eduRun znakomicie wpisuje się w naszą strategię promowania sportu i aktywnego stylu życia. Wśród wielu imprez biegowych organizowanych w naszym mieście ta cieszy szczególnie, gdyż jest dedykowana uczniom łódzkich szkół. Jeśli w tym wieku młodzież pokocha bieganie, to przez długie lata będzie aktywna i będzie prowadziła zdrowy tryb życia. Mam nadzieję, że ten bieg na stałe zapisał się już w kalendarzu naszych imprez i w kolejnych latach będzie się rozwijał, zwiększając swoją rangę. To znakomita promocja sportu – podkreślił dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Bieg eduRun nie będzie jednak jedynym sportowym akcentem targów. Kolejny to turniej siatkówki, w którym wezmą udział mieszane zespoły złożone z maturzystów i maturzystek łódzkich szkół. Wystąpi w nim sześć drużyn wyłonionych w eliminacjach, do których zgłosiło się 12 zespołów. Kwalifikacje zaplanowano na 19 i 20 lutego. Finały z udziałem sześciu zespołów odbędą się w trakcie targów, na boisku przylegającym do głównej pływy Atlas Areny.

Related News

Polecane aktualności

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Hufcowej 5 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Remonty łódzkich szkół i przedszkoli. W 3 lata zmodernizowanych zostało 70 budynków

Monika Pawlak / BRP

Od 2017 roku miasto realizuje projekt termomodernizacji szkół i przedszkoli w ramach którego 70... Read more

Park Źródliska z lotu ptaka -  fot. Archiwum UMŁ

Rok 2029: nowy termin Zielonego Expo w Łodzi

BRP

Pandemia wymusiła zmianę terminu organizacji EXPO World w Dubaju, które rozpocznie się rok później i... Read more

Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi i Mariola Melon, prezes Fundacji Kamelot -  fot. UMŁ

Rusza wart 1,5 miliona złotych projekt dla osób bezrobotnych i zadłużonych

Jolanta Baranowska / BRP

Nauczymy zawodu, pomożemy znaleźć pracę, doradzimy jak wyjść z długów i ponownie się nie zadłużać.... Read more

Port Lotniczy w Łodzi -  fot. Archiwum UMŁ

Jaka będzie przyszłość lotniska w Łodzi?

BRP

Idea budowy logistycznego hubu cargo na terenach lotniska i w jego okolicy ma związek z... Read more

Kamienica przy ul. Roosevelta 17 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wypiękniała kolejna kamienica w centrum

Małgorzata Loeffler / ZIM

Detale snycerskie, kartusze herbowe, maszkarony z pióropuszami i róg obfitości: wypiękniała kolejna... Read more

Kontakt