Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest 7. krajem w Europie w którym firma otworzyła biuro i zatrudnia zespół programistów.

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Swoje łódzkie biuro firma Better Collective Poland ulokowała w biurowcu Stara Drukarnia przy ul. Gdańskiej 130. To pierwszy najemcą, który rozpoczął działalność w zrewitalizowanym budynku dawnej drukarni wojskowej.

Firma Better Collective Poland tworzy własne produkty softwarowe dostarczając rozwiązania bezpiecznego i etycznego typowania wyników sportowych. Firma łączy użytkowników z operatorami legalnych zakładów sportowych. Produkty BC związane są z większością dyscyplin sportowych, ale największą popularnością cieszą się zakłady dotyczące piłki nożnej. Łódzki zespół programistów liczy obecnie 15 osób, ale do końca 2020 firma chce go powiększyć go do 25 osób. 

Adrian Pawlik, dyrektor ds. technologii Better Collective Poland i kierownik łódzkiego zespołu powiedział: - Łódź zawsze była dla mnie miejscem szczególnym, bo właśnie w Łodzi ukończyłem studia. Wybraliśmy Łódź, bo to bardzo duży rynek pracy i miasto akademickie. Wiedzieliśmy, że miasto ma potencjał i znajdziemy w nim odpowiednich pracowników. Przy wyborze nowego biura szukaliśmy miejsca unikalnego, z łódzką historią w tle, kameralnego oraz w świetnej lokalizacji w centrum miasta.

Mateusz Sipa z Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ dodaje: - Cieszę się, że Łódź wciąż budzi zainteresowanie nowych inwestorów. Nowe technologie w starej, zrewitalizowanej tkance naszego miasta, to scenariusz na jakim nam bardzo zależy. Chcemy by zagraniczne firmy technologiczne lokowały się w Łodzi, bo dzięki temu łodzianie będą mieli coraz lepsze możliwości rozwoju, a rynek IT będzie stymulowała inne sektory lokalnej gospodarki.

Polecane aktualności

Łódź ma nowy żłobek! Rekrutacja trwa do 24 kwietnia

Jolanta Baranowska / BRP

Nowoczesny budynek stanął przy ul. Kmicica na Olechowie. Rozpoczął się nabór do placówki. 60... Read more

Wybory -  fot. Paweł Łacheta / Archiwum UMŁ

Wybory 2020: pismo wiceprezydenta Adama Wieczorka do Joanny Pieńkowskiej, komisarza wyborczego w Łodzi

BRP

Pismo skierowane przez wiceprezydenta Łodzi Adama Wieczorka do pani Joanny Pieńkowskiej, komisarza... Read more

W czerwcu 2018 roku ruszył kolejny etap rewitalizacji osiedla - do końca 2021 roku modernizacji poddanych zostanie 29 budynków. -  fot. UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Nie zamierzają zejść z budowy. Mimo epidemii trwają intensywne prace remontowe przy ulicy... Read more

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... Read more

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... Read more

Kontakt