Prosto chodnikiem. Sprawdź, gdzie w tym roku powstaną nowe chodniki

Remont chodnika to jedna z kluczowych spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w tym roku wyprostujemy kolejne kilkadziesiąt kilometrów chodników. Gdzie będą prowadzone prace w 2020 roku?

Proste chodniki to jedna z kluczowych spraw, którą zgłaszają nam mieszkańcy. Dlatego w tym roku wyremontujemy kolejne kilkadziesiąt kilometrów chodników.

- Równe, nowe chodniki to podstawa każdej inwestycji, aby piesze trakty były wygodne dla mieszkańców i ułatwiały poruszanie się po mieście osobom niepełnosprawnym, czy osobom z wózkiem – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. - Dlatego przy każdej inwestycji dbamy o pieszych i w ciągu roku realizujemy również budowę nowych i przebudowę już istniejących chodników. Chodniki powstają na każdej prowadzonej inwestycji, oraz realizujemy w ciągu roku kilka zadań dedykowanych tylko pieszym.

W 2020 roku miasto wybuduje 34 km chodników w ponad 30 lokalizacjach. Będzie to łącznie ok. 85 tys. m2 powierzchni dla pieszych, na które zostanie wykorzystane ok. 1 mln płytek chodnikowych.

Proste chodniki powstaną w tym roku w ramach Rewitalizacji Obszarowej na ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r., oraz na ul. Kilińskiego, Sienkiewicza i Wschodniej. W ramach dużych inwestycji drogowych, piesi zyskają nowe trakty na ul. Traktorowej, Obywatelskiej, Mierzejowej czy Rokicińskiej. Ponadto nowe chodniki pojawią się na osiedlach na ul. Zapolskiej, Pienistej, Gersona, czy Źródłowej.

Przy większości inwestycji chodniki wykonane będą w standardzie trójpodziału z opaskami z kostki kamiennej i środkowej części wykonanej z kostki granitowej 25x25 cm. Ponadto wykonując nowe chodniki zapewniamy wszelkie ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonym poruszaniu się, oraz osób z wózkami. Dojścia do przejść dla pieszych są pochylone, a chodniki wyposażone w płytki wskaźnikowe dla niewidomych. Również opaska z kamienia oprócz aspektu wizualnego, ma znaczenie dla osób niewidomych, gdyż swoją fakturą informuje taką osobę, że jest bliżej krawędzi chodnika.

Polecane aktualności

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... Read more

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... Read more

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... Read more

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... Read more

Tegoroczny budżet Łódzkiego Funduszu Filmowego, w kwocie ponad 1 400 000 zł brutto, zostanie podzielony na realizację 7 filmów, które częściowo lub w całości powstaną na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego edycja 2020!

Łódź Film Commission

EC1 Łódź - Miasto Kultury wraz z Komisją Konkursową ogłasza wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego... Read more

Kontakt