Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Przedszkole nr 231 prewencyjnie zamknięte do odwołania

W związku z podejrzeniem kontaktu dziecka uczęszczającego do Przedszkola Miejskiego nr 231 przy ul. Syrenki z osobą prawdopodobnie zakażoną koronawirusem, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi zdecydował o prewencyjnym zamknięciu placówki od dziś tj. 11 marca do odwołania.

W związku z podejrzeniem kontaktu dziecka uczęszczającego do Przedszkola Miejskiego nr 231 z osobą prawdopodobnie zakażoną koronawirusem, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi zdecydował o prewencyjnym zamknięciu placówki od dziś tj. 11 marca do odwołania.

- Dziecko ani jego rodzice nie mają żadnych objawów zakażenia, zamknięcie placówki ma charakter wyłącznie prewencyjny, to daleko posunięte środki ostrożności - podkreśla Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Prezydent Hanna Zdanowska jest w Warszawie na spotkaniu z premierem, który zdecyduje o tym czy szkoły i przedszkola mają być zamykane. Podkreślam, przedszkole Sanepid zamknął prewencyjnie, nie stwierdził zakażenia wirusem.

Do kontaktu dziecka z osobą zakażoną mogło dojść podczas pobytu rodziny w Norwegii. Jak podkreśla Sanepid zamknięcie przedszkola to daleko posunięte środki ostrożności, bowiem dziecko ani rodzice nie mają żadnych objawów zakażenia.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 231, ich rodzice oraz wychowawcy zostali objęci nadzorem epidemiologicznym co oznacza pobyt tych osób w domach do 14 dni i bieżący kontakt
z Sanepidem.  A rodzice przedszkolaków o zamknięciu placówki zostali poinformowani telefonicznie przez wychowawców albo osobiście dziś rano kiedy przyprowadzali dzieci do przedszkola. Dalsze postępowanie będzie ustalane z rodzicami indywidualnie przez Sanepid.

Zgodnie z zaleceniem Powiatowego Inspektora Sanitarnego zamknięte przedszkole zostanie zdezynfekowane, to działanie także ma charakter prewencyjny.

Rodzice zamkniętego przedszkola mają prawo do dodatkowego zasiłku o czym mówi ustawa dotycząca koronawirusa.

- Zgodnie z ustawą rodzice mają prawo skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Dotyczy to  dzieci do lat 8 a zasiłek jest wypłacany maksymalnie przez 14 dni - wyjaśniła mec. Elżbieta Staszyńska, zastępca dyrektora Wydziału Prawnego UMŁ.

Zobacz także

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... Read more

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... Read more

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... Read more

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... Read more

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... Read more

Kontakt