Dezynfekujemy autobusy i tramwaje oraz wprowadzamy środki ostrożności, aby bezpiecznie korzystać z komunikacji miejskiej

W związku sytuacją epidemiologiczną wprowadziliśmy szereg zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego i miasta, aby zminimalizować możliwość kontaktu z czynnikami zakaźnymi.

Szanowni Mieszkańcy,

codziennie dezynfekowane są autobusy i tramwaje, a zwłaszcza poręcze, uchwyty, biletomaty, kasowniki i kabiny kierujących. Zachęcamy, aby przy korzystaniu z biletomatów używać długopisu, ołówka, rysików do smartfona lub prosimy o korzystanie z aplikacji mobilnych w smartfonach, które umożliwiają zakup biletów. Bilet można kupić za pomocą aplikacji jakdojade, moBILET, mPay, SkyCash, zbiletem.pl i mint mobile. Informacje na stronie mpk.lodz.pl/showarticleslist.action

We wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej kierowcy otwierają wszystkie drzwi na przystankach, aby nie było konieczności dotykania przycisków do indywidualnego otwierania drzwi. Ograniczy to miejsca styczne.

Zawieszone zostały przystanki na żądanie, aby nie korzystać z przycisków do otwierania drzwi w pojazdach.

Na skrzyżowaniach ze sygnalizacją świetlną, automatycznie zapalać się będzie zielone światło dla pieszych, aby nie było potrzeby dotykania przycisków do uruchamiania sygnalizacji świetlnej.

W trosce o zdrowie kierowców i motorniczych wydzielone zostały przestrzenie przy pierwszych drzwiach w pojazdach komunikacji miejskiej, aby ograniczyć kontakt. Prosimy o niekorzystanie z pierwszych drzwi w autobusach i tramwajach.

W monitorach LCD w pojazdach MPK-Łódź emitowane są materiały informacyjne dotyczące koronawirusa przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pracownicy, a w szczególności prowadzący, zostali zapoznani z zasadami higieny zmniejszającymi ryzyko infekcji oraz sukcesywnie wyposażani są w płyny do dezynfekcji i jednorazowe rękawiczki.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, prosimy o przestrzeganie zasad higieny tj. kichajmy w ramię, a nie w rękę, myjmy częściej ręce, korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk.

Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną oraz stan pojazdów i będziemy podejmować niezbędne kroki zgodnie z zaleceniami służb.

Dziękujemy Państwu za współpracę.

Wszelkie informacje o sytuacji epidemiologicznej, profilaktyce oraz zakres spraw urzędowych, które można załatwić bez wychodzenia z domu dostępne są na stronie: www.lodz.pl/koronawirus

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... Read more

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... Read more

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... Read more

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... Read more

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. Read more

Kontakt