Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, w czwartek 2 kwietnia, o powstaniu zespołu eksperckiego, którego zadaniem będzie znalezienie rozwiązań zapewniających wyjście z kryzysu po zakończeniu stanu epidemicznego.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. - fot. Witold Ancerowicz
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. , fot. Witold Ancerowicz

Podczas prezentacji zespołu eksperckiego prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała: - Toczy się teraz walka o zdrowie i życie naszych mieszkańców. Równolegle toczy się walka o przetrwanie gospodarcze. Nie czekając na to, co przyniesie nam los, powołałam zespół składający się z moich najbliższych współpracowników i doradców, którzy już teraz pracują nad strategią, jak z chwilą gdy pokonamy wirusa, kontynuować już rozpoczętą walkę o przetrwanie gospodarcze naszego miasta.

- Dlatego postanowiłam stworzyć własny program na wyjście z kryzysu. Zdając sobie sprawę, że większość instrumentów posiada rząd, chcemy równolegle stworzyć program, który będzie można uruchomić z chwilą, gdy epidemia zacznie ustępować. Chcemy, by wraz z powrotem do normalności rozpoczęło się intensywne życie gospodarcze, które teraz popadło w stan uśpienia. Przekonaliśmy się w latach 90., że jeśli sami o siebie nie zadbamy, to na pomoc centralną możemy się nie doczekać. Dlatego zaczynamy już teraz. Przedstawiam mój zespół doradców, który już pracuje i mam nadzieję, już wkrótce będzie gotowy, żeby przedstawić naszą łódzką drogę powrotu do normalności w zakresie życia gospodarczego, którego kondycja przekłada się na życie każdego z nas - mówiła o najbliższych planach prezydent Hanna Zdanowska.

W skład zespołu powołanego przez prezydent Hannę Zdanowską wchodzą: 

 • Piotr Bors - dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ,
 • Marcin Górski - dyrektor Wydziału Prawnego UMŁ, 
 • prof. Robert Kozielski - Katedra Marketingu Uniwersytetu Łódzkiego,
 • Krzysztof Mączkowski - skarbnik miasta Łodzi,
 • Tomasz Piotrowski - prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej,
 • Adam Pustelnik - szef doradców prezydent Miasta Łodzi,
 • Wojciech Rosicki - pierwszy wiceprezydent Łodzi.

Prof. Robert Kozielski powiedział: - Żyjemy w okresie dużej niepewności. Kreślone scenariusze na przyszłość są bardzo skrajne. Jedne mówią, że z taką sytuacją jak obecnie będziemy borykali się nawet do końca roku, inne mówią, że na przełomie maja i czerwca wrócimy do normalnego funkcjonowania. Inicjatywa pani prezydent Hanny Zdanowskiej powołująca ten zespół jest bardzo cenna. Obok prac, które musimy wykonać na bieżąco, by zredukować negatywne skutki epidemii, musimy też myśleć o tym, co będzie za kilka tygodni, a nawet miesięcy. Myśleć o tym, co zrobić, by jak najszybciej odzyskać normalność w sferze gospodarczej, społecznej i emocjonalnej.

Zdaniem prof. Roberta Kozielskiego ważne dla pobudzenia odbudowy gospodarczej będą zarówno inicjatywy społeczne np. organizacji pozarządowych oraz wsparcie i aktywność łódzkich uczelni, które mają zarówno narzędzia, jak i fachowców. Motorem napędowym odbudowy gospodarki i rozwoju Łodzi mogą stać się inwestycje miejskie. Prof. R. Kozielski uważa, że kluczowa będzie harmonijna współpraca sfery publicznej (władz miasta), sektora prywatnego oraz sfery społecznej, głównie organizacji pozarządowych.

Polecane aktualności

Zrewitalizowane wnętrza EC1 - fot. Archiwum UMŁ

EC1 zaprasza na najbardziej kreatywne półkolonie w Łodzi. Ruszyły zapisy

EC1

Ruszyły wstępne rezerwacje na najbardziej kreatywne półkolonie w mieście! EC1 zaprasza dzieci w... Read more

Ponad 200 placów zabaw i siłowni plenerowych ponownie otwartych

Monika Pawlak

Już w weekend do dyspozycji najmłodszych łodzian zostaną oddane place zabaw na terenach... Read more

Łódzki Panel Obywatelski "Zieleń w mieście" przeniósł się on-line - fot. UMŁ

Zapraszamy na spotkanie on-line Łódzkiego Panelu Obywatelskiego w temacie suszy

Olga Zuchora / BPS

W sobotę zapraszamy do oglądania na żywo spotkania Łódzkiego Panelu Obywatelskiego "Zieleń w... Read more

Podwórko przy ul. Piotrkowskiej 102 przejdzie metamorfozę (wizualizacja) - mat. UMŁ

Łódź rewitalizacja. Jak będzie wyglądało podwórko przy ul. Piotrkowskiej 102 po remoncie?

Małgorzata Loeffler / ZIM

Adres Piotrkowska 102 zna każdy łodzianin. To właśnie tu od 1996 roku mieści się klub Łódź Kaliska.... Read more

Łódź walczy z suszą. Uniwersytet Medyczny pomaga w podlewaniu drzew

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Uniwersytet Medyczny w Łodzi przekazał miastu setki tysięcy litrów wody do podlewania drzew. W jej... Read more

Kontakt