#PierwszaLinia – Łódź nie boi się medyków

Ruszyła akcja #PierwszaLinia. To wyraz wsparcia, solidarności i wdzięczności łodzian dla personelu medycznego. Kampania jest odpowiedzią na zdarzające się przypadki hejtu i wrogości wobec ludzi, którzy od pierwszego dnia epidemii walczą o nasze zdrowie.

Cezary Radzimiński, inicjator akcji #PierwszaLinia -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Cezary Radzimiński, inicjator akcji #PierwszaLinia , fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Cezary Radzimiński, inicjator akcji #PierwszaLinia mówi: - Nasza akcja jest odpowiedzią na wszystkie akty agresji psychicznej i fizycznej wobec personelu medycznego, tak ofiarnie walczącego ze skutkami epidemii. Od pewnego czasu dociera do nas coraz więcej informacji, że w swoim otoczeniu są piętnowani. Zdarzają się osoby, które nie chcą z nimi wsiadać do windy, bywa, że są wypraszani z osiedlowych sklepów. Zdarzały się też przypadki, że sąsiedzi w blokach wywieszali niesympatyczne kartki z hasłami typu: „Zarazo! Wyprowadź się!” Dochodziło już nawet niszczenia mienia.

- Bardzo nas to poruszyło. Nasza akcja jest inicjatywą ludzi z branży kreatywnej – grafików, copywritterów, tekściarzy i pracowników agencji reklamowych. My nie boimy się medyków. Akcja jest odpowiedzią na sytuacje, w których medycy z bohaterów stają się ofiarami przemocy psychicznej. Nie zgadzamy się na to. Zapraszamy przedsiębiorców, by przyłączyli się do naszej akcji i wywieszali w swoich firmach i witrynach swoich lokali plakaty wspierające personel medyczny. Wprawdzie coraz bardziej przyzwyczajamy się do zmienionych przez epidemię warunków życia, ale nie można zapominać, że cały czas na pierwszej linii walki z koronawirusem są pielęgniarki i lekarze, codziennie narażający dla nas swoje zdrowie i życie. Nasza akcja jest bezpłatna. Zapraszamy na stronę www.pierwszalinia.org, skąd można pobrać i wydrukować plakaty akcji #PierwszaLinia – dodaje Cezary Radzimiński.

Mateusz Sipa, p.o. z-cy dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ mówi: - Już na początku pandemii łódzki biznes stanął na wysokości zadania. Byliśmy świadkami wielu hojnych darowizn na rzecz łódzkich szpitali i instytucji związanych ze zwalczaniem skutków pandemii. Choć pandemia jest trudnym doświadczeniem dla nas wszystkich, to w tym czasie byliśmy świadkami wielu pozytywnych reakcji i gestów. Przykro, że pojawiają się też i negatywne zjawiska wobec medyków. Liczymy, że akcja #PierwszaLinia stanie się akcją powszechną, ogólnołódzką.

Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń dodaje: - Łodzianie od samego początku epidemii aktywnie wspierali medyków. Szyli maseczki, produkowali przyłbice, dowozili posiłki do szpitali – wszystko, by wspierać ludzi walczących z koronawirusem. Liczę, że plakaty akcji #PierwszaLinia pojawią się w wielu witrynach na ul. Piotrkowskiej. To moment, w którym to my jesteśmy dla medyków, tak jak oni byli dla nas od samego początku epidemii. Okażmy im wdzięczność i wsparcie. Nie odwracajmy się do nich. W Łodzi nie ma miejsca na hejt.

Polecane aktualności

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska z przedstawicielami Vantage Development. W tle zabytkowe magazyny, które zostaną przekształcone w lokale biznesowo-usługowe.  -  fot. Radosław Jóźwiak

Nowy inwestor wybuduje mieszkania na wynajem w Nowym Centrum Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Wrocławska spółka Vantage Development sfinalizowała zakup nieruchomości przy ul. Tuwima 64 w Łodzi.... Read more

Wybory w Łodzi. Ważne terminy dla głosujących!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się II tura głosowania w wyborach prezydenta RP.... Read more

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... Read more

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... Read more

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... Read more

Kontakt