Nowa Fundacja "Moje drzewko pomarańczowe" jedynym takim miejscem w Polsce

Odnalezienie w sobie empatii, rozmowa z dziećmi po traumie, przebywanie z nimi, ćwiczenia, praca z ciałem – tak będzie funkcjonowała otwarta w Łodzi przy ul. Żeromskiego 27 Fundacja ,,Moje drzewko pomarańczowe”. Placówka zaoferuje wsparcie terapeutyczne siedmiorgu dzieciom oraz ich rodzicom.

 -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Przy ul. Żeromskiego 27 będzie działać placówka prowadzona przez Fundacje ,,Moje drzewko pomarańczowe” , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Miasto ogłosiło konkurs na prowadzenie Domu Dziecka dla dzieci chorych, a zwycięzcami zostali właśnie założyciele Fundacji "Moje drzewko pomarańczowe". Instytucja na swój rozwój otrzymała od władz miasta ponad 120 tysięcy złotych.

- Bardzo się cieszę, że są osoby, które choć nie musiałyby tego robić, bo przecież mogą żyć spokojnie, zajmować się swoimi sprawami, a jednak chcą zrobić coś dla innych. Tworzą naturalną społeczność wspomagającą potrzebujących, szczególnie w Łodzi, która nie jest łatwym miastem. Chciałam podziękować, że powstaje kolejne fantastyczne miejsce, które będzie takim cudownym przytuliskiem, spowoduje, że dzieci uwierzą, że dla nich świat też istnieje, jest uśmiechnięty i będą mogły normalnie myśleć o swojej przyszłości, gdzie będą czuli się doceniani. Proszę o jedno, pomagajcie tego typu instytucjom - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W placówce znajduję się miejsce dla siedmiorga dzieci chorych fizycznie, jak i psychicznie oraz dwójki rodziców. Stąd też symbol siedmiu pomarańczy w logo. Do użytku są dwa pokoje trzyosobowe, jeden pokój jednoosobowy, kuchnia, trzy toalety, pralnia, suszarnia, miejsce do odrabiania lekcji, a także przestrzeń wspólna.

Instytucja zapewnia pomoc w usamodzielnieniu, w terapii, a także organizuje rozrywki. Można liczyć również na wsparcie psychoterapeutów. Dzieci, które były zaniedbane przez rodziców już od najmłodszych lat kodują w sobie traumę, brakuje im poczucia bliskości i empatii. To miejsce ma nauczyć, że te wszystkie aspekty są bardzo ważne.

 

Do ukończenia remontu brakuje jeszcze wyposażenia dwóch pomieszczeń, sprzętów AGD/RTV, ale także jest plan na stworzenie ogródka, aby każdy mógł znaleźć swój azyl na łonie natury. Na tę inwestycję potrzebne są fundusze, więc Fundacja ,,Moje drzewko pomarańczowe” chętnie przyjmie wsparcie.

 

 

Polecane aktualności

Centrum Rentgenowskie w poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W miejskiej poradni zdrowia powstało nowoczesne Centrum Rentgenowskie

BRP

W poradni przy al. Piłsudskiego 157 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew powstało... Read more

Festiwal Światła 2019 na ul. Piotrkowskiej (zdjęcie archiwalne) -  fot. Archiwum UMŁ

W Łodzi łączą się dwie instytucje i pięć domów kultury. Cel - większa dostępność kultury w dobie pandemii

BRP

Sieciowanie instytucji kultury to połączenie dwóch silnych ośrodków kultury w Łodzi (Akademickiego... Read more

Policjanci i kontrolerzy MPK sprawdzają, czy pasażerowie zakrywają usta i nos w pojazdach komunikacji miejskiej -  fot. MPK-Łódź

Policja i MPK–Łódź sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki

MPK-Łódź

Wielu pasażerów MPK–Łódź nie zakrywa ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską. Często co... Read more

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia,... Read more

Wnętrze biblioteki przy ul. Tuwima 46 -  fot. Archiwum UMŁ

Biblioteka dla każdego - nowy projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi od września będzie realizować projekt "Biblioteka dla każdego". Zdobyła... Read more

Kontakt