Otwieramy ul. Rokicińską

W sobotę 18 lipca oficjalnie otwieramy po remoncie ul. Rokicińską. Przebudowany odcinek to ponad 3 km nowej jezdni, chodników i dróg rowerowych

Nowy asfalt i ścieżka rowerowa na ul. Rokicińskiej. -  mat. UMŁ
W sobotę 18 lipca oficjalnie otwieramy po remoncie ul. Rokicińską , mat. UMŁ

- Ulica Rokicińska to jedna z ważniejszych i bardziej ruchliwych dróg wjazdowych do Łodzi, a także dojazd do autostrady A1. Ta część ważnej trasy w relacji Wschód-Zachód, od ul. Malowniczej do granic miasta przed remontem składała się praktycznie tylko z jezdni. Wcześniej urywały się tam i chodniki, i droga rowerowa. To przeszłość. Dzisiaj oficjalnie kończymy modernizację rozpoczętą dokładnie dwa lata temu – 15 lipca 2018 roku. Rokicińska jest bezpieczniejsza dla kierowców, dla pieszych, dla rowerzystów – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Ul. Rokicińska jest częścią drogi wojewódzkiej, dojazdem do autostrady i główną drogą dla mieszkańców Andrzejowa. Podczas przebudowy podniesiono nośność jezdni, aby wytrzymała przez lata większy ruch samochodowy i obciążenie pojazdów ciężarowych. Wyremontowane zostały przejazdy kolejowe.

W ulicy dzięki remontowi pojawił się także nowy wodociąg i kanalizacja, co pozwoliło na przyłączenie mieszkańców do miejskich sieci i likwidację przydrożnych rowów. - W ich miejsce stworzyliśmy infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów. Po obu stornach drogi powstały chodniki, przebudowano zjazdy do posesji oraz powstała na całej długości droga rowerowa. Zyskali również pasażerowie autobusów, dzięki nowym przystankom w zatokach wyposażonym w wiaty przystankowe. Ponadto wzdłuż przebudowanego odcinak drogi wymienione zostało oświetlanie. Całość prac została uzupełniona zielenią i nowymi drzewami – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przebudowa ul. Rokicińskiej zrealizowana została przy udziale środków unijnych. Koszt przebudowy to ponad 40 mln zł, z czego 31 mln zł to dofinasowanie. Zadanie realizowane było wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich, który przebudowuje dalszy odcinek drogi wojewódzkiej 713. 

Jednak to nie koniec remontów na Andrzejowie. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace na ul. Gajcego i Taborowej oraz przebudowana zostanie ul. Szeherezady. Dzięki temu będziemy mieli wyremontowane wszystkie główne drogi na tym osiedlu i dalej realizowali prace na mniejszych, osiedlowych drogach na Andrzejowie.

 

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 713 – dojazd do Autostrady A1 – Rozbudowa ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do granic miasta współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Polecane aktualności

Centrum Rentgenowskie w poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W miejskiej poradni zdrowia powstało nowoczesne Centrum Rentgenowskie

BRP

W poradni przy al. Piłsudskiego 157 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew powstało... Read more

Festiwal Światła 2019 na ul. Piotrkowskiej (zdjęcie archiwalne) -  fot. Archiwum UMŁ

W Łodzi łączą się dwie instytucje i pięć domów kultury. Cel - większa dostępność kultury w dobie pandemii

BRP

Sieciowanie instytucji kultury to połączenie dwóch silnych ośrodków kultury w Łodzi (Akademickiego... Read more

Policjanci i kontrolerzy MPK sprawdzają, czy pasażerowie zakrywają usta i nos w pojazdach komunikacji miejskiej -  fot. MPK-Łódź

Policja i MPK–Łódź sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki

MPK-Łódź

Wielu pasażerów MPK–Łódź nie zakrywa ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską. Często co... Read more

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia,... Read more

Wnętrze biblioteki przy ul. Tuwima 46 -  fot. Archiwum UMŁ

Biblioteka dla każdego - nowy projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi od września będzie realizować projekt "Biblioteka dla każdego". Zdobyła... Read more

Kontakt