Festiwal Łódź Czterech Kultur 2020 – rusza sprzedaż biletów

Muzyczne otwarcie z ukraińską nutą, poezją Janusza Różewicza i Krzysztofa Kamila Baczyńśkiego, performens i pokaz na motywach „Nie ma” Mariusza Szczygła w wykonaniu artystów Teatru Żydowskiego i z udziałem autora, premierowe „Miejskie Ziółka”, „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”, ostatni romantycy: Karaś i Rogucki, pierwsze koncertowe wykonanie ścieżek dźwiękowych z filmów łódzkiej WFO na zamknięcie – tak w skrócie przedstawia się program tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Właśnie rusza sprzedaż biletów.

Tegoroczny Festiwal Łódź Czterech Kultur odbędzie się w dniach 3-6 września. Właśnie rusza sprzedaż biletów -  mat. organizatora
Tegoroczny Festiwal Łódź Czterech Kultur odbędzie się w dniach 3-6 września. Właśnie rusza sprzedaż biletów , mat. organizatora

Festiwal odbędzie się w dniach 3-6 września. Ceny biletów wahają się od 15 do 35 złotych. – Warto je kupić jak najszybciej, bo ze względu na pandemiczne obostrzenia liczba uczestników będzie mniejsza, niż wskazywałaby na to liczba miejsc na widowni w Teatrze Lalek Arlekin, Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki czy koncertowym studiu im. Henryka Debicha w siedzibie Radia Łódź, gdzie odbędą się tegoroczne wydarzenia – zachęca producentka FŁ4K Kamila Golik.

Atrakcją dla uczestników i wyjściem naprzeciw potrzebie zachowania społecznego dystansu będą dwa plenerowe koncerty w rzadko udostępnianym radiowym ogrodzie.

W programie są także wydarzenia bezpłatne, wymagające jedynie wcześniejszej rezerwacji: koncert klimatycznego niemieckiego multiinstrumentalisty Niklasa Paschburga; spacer szlakiem Łodzi, której nie ma; warsztaty taneczne Gaga / people z izraelską artystką Adi Weinberg i cyrkowe warsztaty dla dzieci oraz swingująca Potańcówka z Big Bandem Akademii Muzycznej w Parku Ocalałych. Bezpłatnie będzie można wziąć udział także w towarzyszącym FŁ4K performatywnym czytaniu dramatu Antoniego Czechowa „Płat-ON/OFF” w Teatrze Nowym.

Otwarty dla publiczności jest pokaz „Widma, Fotografie, Wspomnienia” na motywach „Nie ma” Mariusza Szczygła wieczorem w niedzielę 6 września w OFF Piotrkowska; nielimitowana widownia może także zasiąść przed ekranami komputerów i telefonów komórkowych oraz przy radioodbiornikach. Posłuchać i zobaczyć będzie można: Niklasa Paschburga oraz wykładowców i studentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej, wykonawców koncertu „WFO goes jazzy!”. Na antenie Radia Łódź transmitowany będzie także koncert duetu Karaś/Rogucki, natomiast na facebookowym profilu FŁ4K będzie można obejrzeć na żywo streaming z performance’u „Siostry” i spotkania z Mariuszem Szczygłem.

Pandemia pokrzyżowała organizatorom plany zaproszenia artystek z Ukrainy i Rosji, na których przyjazd mieli nadzieję jeszcze w czerwcu, ogłaszając program. – Musiałyby odbyć obowiązkową kwarantannę – tłumaczy Kamila Golik.

Organizatorem Festiwalu, odbywającego się w tym roku pod hasłem „Przyszłość bez powrotu” jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Na budżet tegorocznej edycji składa się dotacja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w kwocie 300 tys. złotych, dotacja celowa Urzędu Miasta Łodzi w wysokości 110 tys. złotych oraz środki przekazane przez sponsorów i partnerów. W tym roku są to m.in. Rossmann, MCKB, Budomal, Veolia, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz prywatni darczyńcy.

Honorowym patronatem festiwal objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ambasadorowie Niemiec, Ukrainy i Izraela, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Bilety i rezerwacje dostępne na stronie: https://www.4kultury.pl/bilety-rezerwacja

Polecane aktualności

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Hufcowej 5 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Remonty łódzkich szkół i przedszkoli. W 3 lata zmodernizowanych zostało 70 budynków

Monika Pawlak / BRP

Od 2017 roku miasto realizuje projekt termomodernizacji szkół i przedszkoli w ramach którego 70... Read more

Park Źródliska z lotu ptaka -  fot. Archiwum UMŁ

Rok 2029: nowy termin Zielonego Expo w Łodzi

BRP

Pandemia wymusiła zmianę terminu organizacji EXPO World w Dubaju, które rozpocznie się rok później i... Read more

Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi i Mariola Melon, prezes Fundacji Kamelot -  fot. UMŁ

Rusza wart 1,5 miliona złotych projekt dla osób bezrobotnych i zadłużonych

Jolanta Baranowska / BRP

Nauczymy zawodu, pomożemy znaleźć pracę, doradzimy jak wyjść z długów i ponownie się nie zadłużać.... Read more

Port Lotniczy w Łodzi -  fot. Archiwum UMŁ

Jaka będzie przyszłość lotniska w Łodzi?

BRP

Idea budowy logistycznego hubu cargo na terenach lotniska i w jego okolicy ma związek z... Read more

Kamienica przy ul. Roosevelta 17 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wypiękniała kolejna kamienica w centrum

Małgorzata Loeffler / ZIM

Detale snycerskie, kartusze herbowe, maszkarony z pióropuszami i róg obfitości: wypiękniała kolejna... Read more

Kontakt